Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Rozważna i romantyczna, czyli Kate Beckinsale w roli życia 1

Przyjaźń czy kochanie? (w kinach od 24 czerwca) to brawurowa ekranizacja książki Jane Austen, jednej z najpopularniejszych autorek powieści romantycznych. W głównej roli występuje Kate Beckinsale, zbierając doskonałe recenzje.

Kate Beckinsale w filmie Przyjaźń czy kochanie?, fot. Forum Film Poland

Przyjaźń czy kochanie? to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Film jest adaptacją powieści Jane Austen pt. "Lady Susan", a główne role zagrały Kate Beckinsale i Chloë Sevigny. Rola lady Susan Vernon, w którą wcieliła się Beckinsale, przez wielu krytyków i widzów została uznana za najlepszą rolę w jej karierze. Aktorka przyciągnęła uwagę publiczności i krytyki swoją kreacją w thrillerze W matni (1999), a rola podporucznik Evelyn Johnson w amerykańskiej superprodukcji Pearl Harbor (2001) przyniosła jej wielką popularność. Wkrótce przyszły kolejne sukcesy kasowe – Van Helsing i wampiryczny cykl Underworld. W 2004 roku zagrała słynną gwiazdę, Avę Gardner w Aviatorze Martina Scorsese.

Myślę, że lady Susan to niezwykła bohaterka, jak na powieść z wątkiem romantycznym – mówiła o swym najnowszym wcieleniu. – Trudno uznać ją i jej działania za do końca budzące sympatię. A jednak jej nie potępiamy. Może dlatego, że zdecydowanie dąży do wolności w świecie pełnym pisanych i niepisanych reguł. Moim zdaniem, podobnie jak "Emma", także ten utwór Jane Austen zawiera potężny ładunek refleksji i autoanalizy.

Niezwykle ceniona twórczyni kostiumów Eimer Ni Mhaoldomhnaigh (Śniadanie na Plutonie, Wiatr buszujący w jęczmieniu, Powrót do Brideshead, Zakochana Jane) uważała, że postać lady Susan jest dla filmu zupełnie kluczowa:

Poznajemy ją jako kobietę w żałobie, z której z czasem rezygnuje, pragnąc roztoczyć przed mężczyznami swój uwodzicielski przepych. Dlatego od czerni przechodziliśmy stopniowo do szarości, tonacji liliowych, aż po purpurę i ciemną czerwień.

Chloë Sevigny i Kate Beckinsale w filmie Przyjaźń czy kochanie?, fot. Forum Film Poland

Przyjaźń czy kochanie? to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa, lady Susan Vernon (Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla swojej pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice (Chloë Sevigny). Tymczasem jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje jej plany.

Film do polskich kin trafi już 24 czerwca 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…