widoczny tu i tam. hasam.

Spotkanie ze Sławomirem Sikorą 0

Sławomir Sikora – człowiek, na podstawie którego przeżyć oparto scenariusz filmu Dług w reżyserii Krzysztofa Krauze. Przyjedzie do Białegostoku.

Spotkanie odbędzie się 16 maja (środa) o godzinie 18. i jest bezpłatne. Zaraz po nim będzie można zobaczyć Dług. Wejściówki należy odbierać w kasie kina Pokój od poniedziałku (14 maja). Podczas spotkania odbędzie się promocja książki Sławomira Sikory – Mój dług. Gość opowie również o fundacji 43DOM, którą założył niedawno, a która zajmuje się wprowadzaniem norm unijnych i przestrzeganiem norm w polskich zakładach karnych. Książka „Mój dług”

(…) Od ponad dziesięciu lat przebywam w różnych więzieniach. Zostałem skazany na 25 lat więzienia za to, że broniąc swojego życia i życia moich bliskich, doprowadzony do ostateczności zabiłem dwóch bandziorów, gangsterów żerujących na ludzkiej krzywdzie, nie mających w sobie litości, przyzwoitości czy po prostu człowieczeństwa.
Teraz, każdego dnia, obcuję z mordercami, złodziejami, gwałcicielami. Sam stałem się odpadkiem wyrzuconym do śmietnika społeczeństwa.
Rodzina przekazała mi wartości, które nie pasują do obecnego świata. Co jakiś czas dopadają mnie demony przeszłości, z którymi muszę walczyć. Ogarnia mnie śmiech, gdy uświadomię sobie, przed czym starałem się bronić i gdzie skończyłbym, gdybym się zgodził na pełną współpracę z moimi oprawcami. Miałem stać się narzędziem, bezwolną istotą dokonującą wyłudzeń, oszustw i kradzieży.
Prezentuję Wam świadectwo mojej przeszłości, obraz ciemnej strony mego życia, wartości, które w pewnym sensie doprowadziły mnie do więzienia. Przedstawiam także moje tu i teraz; dziesięć lat pełnej izolacji, osaczenia przez demony więziennego życia. Poznałem zło i poczułem jego dotyk.
Żałuję, że nie miałem możliwości czerpania wiedzy o tym z biografii spisanej ręką doświadczonego człowieka. Moim pragnieniem jest przestrzec choćby jedną osobę przed konsekwencjami tej niewiedzy. Może w ten sposób spłacę swój dług. (…)

Kadr z filmu Dług 1999Kadr z filmu Dług 1999

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Jay

Nawet za dobre sprawowanie z Polski nie wyjdziesz ;) Przynajmniej nie za darmo lol, dobra koniec tematu bo sie smiesznie zaczyna robic :D

Jay

Chcialem tylko wyrazic swoja opinie o stanie polskiego Prawa. Jezeli zranisz zlodzieja, ktory wlamal Ci sie do mieszkania , w samoobronie to ow zlodziej moze Cie pozwac do sadu. Podobnie sprawa ma sie z sytuacja Slawomira Sikory, przyszpilony do muru osmielil sie bronic swojego zycia i zobacz gdzie go to zaprowadzilo. Ergo, witamy w Polsce :>

leprechan Jay

ale z tego niestety nie ma dobrego wyjscia ;p

Jay

Witamy w Polsce.

leprechan Jay

tzn ;> co chciales przez to powiedziec?

Proszę czekać…