Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Kolejne badanie Netflix ujawnia serialowych recydywistów 0

Netflix zbadał fanów-recydywistów. Ponad połowa widzów z całego świata obejrzała ponownie przynajmniej jeden cały sezon serialu Orange is the New Black.

Kadr z serialu Orange is the New Black.

Netflix ogłosił dziś, że serialem, do którego najczęściej wracają użytkownicy Netflix z serii Originals jest Orange is the New Black. Przeprowadzone w 190. krajach badanie dowiodło, że ponad połowa widzów OITNB (53%)* obejrzało ponownie przynajmniej jeden pełny sezon serialu od premiery w 2013 roku. Wzrost liczby ponownych odtworzeń przypada co roku na czerwiec, co związane jest z nadchodzącą premierą nowego sezonu.

Oczywiste, że ludzie chcą obejrzeć serial po raz kolejny – fajne rzeczy oglądasz śmiało i ciągle jest ci mało. Wszystkie poza kosmiczną, erotyczną powieścią Suzanne oraz programem Mała piękność. – powiedziała grana przez Danielle Brooks serialowa Tasha „Taystee” Jefferson, szefowa więziennej telewizji w Litchfield.

Przed premierą 4. sezonu Orange is the New Black – zaplanowaną na 17 czerwca – Netflix przeprowadził również ankietę** wśród fanów na całym świecie, aby sprawdzić, jak przygotowują się do powrotu do Litchfield.

Prawie 1/4 ankietowanych (21%) planuje ponownie obejrzeć poprzedni sezon, zaś 41% zamierza obejrzeć ponownie cały serial, czyli 36 odcinków. Fani chętnie „wrócą za kratki” – 54% włączy poprzednie części OITNB już w ten weekend lub nawet wcześniej. Co więcej, 30% zrezygnuje ze ścielenia łóżka, 36% ze sprzątania mieszkania i 10% z gotowania, aby zyskać jeszcze więcej czasu na oglądanie.

Najliczniejsza część ankietowanych, tj. 36% nie chce inkryminować innych i planuje obejrzeć serial ponownie w pojedynkę. Osiem procent ze swoimi zwierzakami, zaś 12% ze stołem pełnym przekąsek. Ci, którzy chcą mieć partnera w zbrodni, przypomną sobie OITNB z bliską osobą (25%) lub przyjaciółmi (14%). Większość obejrzy serial w salonie (43%) oraz w sypialni (41%) – nikt nie wskazał na państwowe miejsce odosobnienia.

Ponowne oglądanie przybiera formy praktyczną i emocjonalną. Wśród najpopularniejszych przyczyn badani wskazują poszukiwania wskazówek, które mogą być kluczem do rozwikłania intryg z nowych odcinków (25%) oraz na ponowne spotkanie z ulubionymi postaciami (29%). Jednakże dla kolejnych 25% ankietowanych Orange is the New Black to po prostu ich ulubiony serial, który mogliby oglądać kolejny i kolejny raz.

Dla tych, którzy mają czas jedynie na krótszy wyrok – jak np. dla 23%, które planuje obejrzeć tylko kilka wcześniejszych części – Netflix przygotował zestawienie najpopularniejszych odcinków serialu. Jak można się było spodziewać, widzowie najchętniej wracają do trzech ostatnich części danego sezonu, ale jedna z nich pozostaje niekwestionowanym liderem oglądalności, Odcinek 1, Sezon 1 – w końcu nigdy nie zapomina się swojego pierwszego razu.

METODOLOGIA

*Dane odnoszą się do użytkowników z całego świata, którzy obejrzeli cały serial Orange is the New Black i obejrzeli ponownie przynajmniej jeden sezon.

**Ankieta została przeprowadzona przy użyciu Google Consumer Surveys, od 2 do 10 czerwca 2016 roku na próbie 1 613 respondentów. Przebadana została grupa pełnoletnich użytkowników internetu z USA, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Kanady. Ankietowani musieli potwierdzić chęć obejrzenia nadchodzącego, 4. sezonu Orange is the New Black. Ogólny wskaźnik RMSE wyniósł 2.08%.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…