Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Powstanie Sicario 3! 1

Dwa tygodnie temu Stefano Sollima został oficjalnie ogłoszony jako reżyser kontynuacji Sicario, zatytułowanej Soldado (co oznacza „żołnierz”). Zdjęcia do sequela jeszcze nie ruszyły, ale już wiadomo, że powstanie też trzecia część cyklu, zamykająca kryminalną trylogię.

Scanarzystą Soldado jest autor pierwszej odsłony serii – Taylor Sheridan. Fabuła sequela ma dotyczyć Alejandro Gillicka (Benicio Del Toro) oraz Matta Gravera (Josh Brolin). W Soldado nie pojawi się Emily Blunt – jak wyjaśniają producenci filmu, kontynuacja Sicario dotyczyć będzie spektakularnego konfliktu, dlatego na ekranie tym razem nie ujrzymy Kate Macy. Możliwe, że powróci dopiero w trzeciej odsłonie cyklu.

W wywiadzie przeprowadzonym dla The Independent, Sollima omówił plany, jakie wiąże z Soldado:

Chodzi o to, że tworzymy trzy filmy, w których występują ci sami bohaterowie, a akcja rozgrywa się w tym samym świecie. Soldado nie jest jednak zwykłym sequelem. To absolutnie odrębna historia – fabuła ani na moment nie nawiązuje do Sicario, a jedynym powiązaniem jest dwójka głównych bohaterów. Powodem, dla którego tak kocham Soldado jest fakt, że nie jest pospolitą kontynuacją – to coś, co można zobaczyć bez zaznajomienia się z poprzednim filmem i dobrze się przy tym bawić.

Sollima dodał też, że Alejandro i Matt są teraz głównymi bohaterami serii. Reżyser wyjawił też, w jaki sposób Soldado nawiązywać będzie do pierwszej odsłony cyklu:

Kocham Sicario. Uważam, że ta produkcja była opowiedziana w podobny sposób, w jaki ja kręcę swoje filmy, jednak chcę nakręcić zupełnie inne widowisko. Soldado może być trochę bardziej kinowe niż Sicario; będzie posiadało ogromne sekwencje akcji. Widz odbędzie nową podróż do tego samego świata. Nawet główny temat jest inny – film nie będzie dotyczył handlu narkotykami tylko imigrantów.

Wyraźnie widać, że sequel Sicario zabiera cykl w zupełnie nowym kierunku, nastawionym na większą komercyjność. Pozostaje pytanie, czy to dobrze?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…