Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Słynny musical Wicked doczeka się ekranizacji 0

Universal wyznaczył 20 grudzień 2019 roku na datę premiery filmowej adaptacji broadwayowskiego musicalu Wicked. Prequel Czarnoksiężnika z krainy Oz przebył długą drogę ze sceny na ekran – pierwsze informacje o planowanej produkcji trafiły do mediów w lipcu 2012 roku.

Wicked zobaczyło ponad 50 milionów na całym świecie. W marcu przekroczył 1 miliard $ ze sprzedanych biletów na Broadwayu. Na całym świecie musical zgarnął 4 miliardy $. Marc Platt, który wyprodukował broadwayowską wersję Wicked, zajmie się też produkcją jej kinowego wariantu.

Fabuła musicalu opowiada historię Czarnoksiężnika z krainy Oz oraz zdarzenia poprzedzające jego fabułę, widziane z perspektywy Elphaby – Złej Wiedźmy ze Wschodu. Słynna książka Gregory’ego Maguire zaadaptowana została na sceniczne deski przez Winniego Holzmana oraz tekściarza i kompozytora, Stephena Schwartza. Teraz prawa do tytułu należą również do studia Universal, które w 2008 wyprodukowało kasowy musical Mamma Mia!.

Ostatnimi czasy wysokobudżetowe musicale należały do perełek na corocznych Galach rozdania Oscarów, zgarniając statuetki w licznych kategoriach – możliwe, że Wicked przeniesie swój sukces również na ekrany kin i serca Gildii Amerykańskich Reżyserów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…