Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Dorociński w Cape Town - poznajcie mroczne sekrety Kapsztadu 1

Cape Town to wyreżyserowana przez Petera Ladkani ekranizacja światowego bestsellera autorstwa Deona Meyera pt. "Dead before dying". Jest to misterna intryga kryminalna, gdzie napięcie i akcja mieszają się z humorem oraz dramatem. Marcin Dorociński wciela się tu w postać Christiana Coolidge’a.

Trond Espen Seim, Boris Kodjoe oraz Marcin Dorociński, fot. All in production.

Strona 1 z 2

Cape Town to pierwsza międzynarodowa koprodukcja platformy player.pl, która wraz z niemieckim All in production GmbH nakręciła ten film w RPA. W obsadzie znalazł się znakomity polski aktor – Marcin Dorociński, a w pozostałych głównych rolach pojawią się także Trond Espen Seim, Boris Kodjoe, Axel Milberg, Arnold Vosloo, Jessica Haines oraz Isolda Dychauk. Cape Town opisywany jest przez twórców jako:

nastawiony na postacie serial kryminalny, opowiadający historię o złamanych życiach i wewnętrznej sile, która pozwala bohaterom albo zakończyć walkę ze sobą, albo ją dalej prowadzić.

Scenariusz, napisany przez Annę Tebbe i Marka Needhama, powstał na podstawie bestsellerowej książki Deona Meyera pt. "Dead before dying". Meyer to południowoafrykański pisarz, zwycięzca Le Grand Prix de Litterature Policiere 2003 (Francja). Jego książki przetłumaczono na 20 języków, w tym polski. Obraz wyreżyserował niemiecki reżyser Peter Ladkani. Serial Cape Town składa się z 6 odcinków, z których każdy trzyma w napięciu przez ponad 50 minut.

Poznajmy zatem bliżej bohaterów tej kryminalnej opowieści oraz aktorów wcielających się w te postaci.


Trond Espen Seim (Mat Joubert), Boris Kodjoe (Sanctus Snook) oraz Marcin Dorociński (Christian Coolidge).

Mat Joubert
To człowiek, który stracił wszystko. Po tajemniczym zabójstwie jego żony, 43-letni kapitan policji z South Bellville popada w alkoholizm, narkotyki i z każdym kolejnym wypalonym papierosem stacza się na dno. Nie jest w stanie przestać się obwiniać. Rozwiązując mroczne zagadki kryminalne Kapsztadu, Mat pragnie odnaleźć mordercę swojej żony. W rolę Mata wcielił się norweski aktor Trond Espen Seim, który dał się poznać międzynarodowej publiczności rolą Roberta Eliassena w duńskim serialu telewizyjnym The Legacy. W 2008 roku został laureatem nagrody Amanda dla najlepszego aktora za rolę tytułową w filmie Instynkt wilka: Upadłe anioły.

Sanctus Snook
Nigdy nie miał łatwo. Mając 17 lat doświadczył więcej, niż powinien. Podczas pracy w kopalni tragicznie umiera mu ojciec. Młody chłopak ląduje w złym towarzystwie i wkracza do gangu. Będąc świadkiem zabójstwa dziecka postanawia obrócić swoje życie o 180 stopni i wkracza do policji. Teraz, mimo niechęci do osoby Mata, będzie jego partnerem w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek Kapsztadu. Odtwórcą roli Snooka jest Boris Kodjoe, którego magazyn People umieścił wśród 50. najpiękniejszych ludzi świata. Aktor ma na swoim koncie imponującą liczbę ról. Popularność przyniósł mu zwłaszcza film Resident Evil: Afterlife, gdzie zagrał u boku Milli Jovovich.

Christian Coolidge
Właściwie David Bloch, wychował się w enklawie polskich Żydów w Johannesburgu. Wiele lat temu uzależnił się od narkotyków. Teraz postanawia pomóc białym mieszkańcom Kapsztadu, którzy nie mogą się odnaleźć w społeczeństwie. W tym celu zakłada fundację Rainbow Academy. W działalności pomaga mu psycholog, Hester Clarke. W rolę właściciela fundacji Rainbow Academy wcielił się jeden z najbardziej utalentowanych i szanowanych polskich aktorów – Marcin Dorociński. Złoty Lew w 2011 r. oraz nagroda na Festiwalu Filmowym w Porto w 2012 r. dla najlepszego aktora za Różę, to tylko niewielka część trofeów w jego aktorskim dorobku.


Arnold Vosloo (Robin van Rees), Jessica Haines (Hanna Nortier), Axel Milberg (Norbert Wernicke) oraz Isolda Dychauk (Irena Krol).

Robin van Rees
Uchodził niegdyś za wzór znanego policjanta. Dziś woli prowadzić brudne interesy w agencji Rinkhals Security. Nieustępliwy i bezlitosny. To on przekonuje Mata Jouberta, by ten wstąpił w szeregi policji. Był też świadkiem na jego ślubie z Larą. Van Rees to szef ochrony, który niejedno ma na sumieniu. Skrywa on wiele mrocznych tajemnic. W tej roli zobaczymy Arnolda Vosloo, znanego z filmu Mumia oraz Mumia powraca. Ten pochodzący z RPA aktor na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Międzynarodowa publiczność mogła go też oglądać w serialu 24 godziny oraz wielu innych filmach.

Hanna Nortier
Na co dzień pomaga wyjść z traumy ofiarom gwałtu. Ma teraz nadrzędny cel – pomóc Matowi znów stanąć na nogi. Trzydziestolatka skrywa jednak swój osobisty dramat. Będąc ofiarą brutalnego gwałtu sprzed lat, który doprowadził do śmierci jej córeczki, Hanna pragnie zemścić się na oprawcy. To pragnienie zupełnie zmienia oblicze spokojnej dotąd terapeutki. W tej roli będziemy mogli podziwiać Jessicę Haines. Pochodząca z RPA aktorka wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach, grając między innymi u boku samego Johna Malkovicha w filmie Hańba w roku 2008.

Norbert Wernicke
Wie, jak wzbudzić zaufanie. Pozory jednak mylą. Ten bezwzględny 53-latek z szyderczym uśmiechem to nie kto inny, jak były członek Stasi. Tam właśnie nauczył się wszelkich metod szantażu, który bez wahania stosuje wobec swoich ludzi. Dzięki zdobytym technikom wciąga w swój brudny świat młodą Irenę Krol i Christiana Coolidge’a. Wernicke to człowiek bogaty i bardzo wpływowy. W roli Norberta Wernicke będziemy mogli oglądać jednego z najpopularniejszych niemieckich aktorów – Axela Milberga. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu kryminalnym Miejsce zbrodni, który był emitowany od 1994 r.

Irena Krol
To siedemnastoletnia Litwinka z Janowa. Jej niebanalna uroda i wdzięk przyniosły jej trzecie miejsce w konkursie dla modelek. Imponuje jej przepych i luksus. Chcąc wspiąć się na szczyt kariery, kuszona wytwornymi wnętrzami, wpada w wir brudnego świata seksu i pieniędzy. Niewinna blondynka staje się od teraz stałą bywalczynią pewnej znanej willi. Odtwórczynią roli litewskiej modelki jest Isolda Dychauk. Ta rosyjska aktorka, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie mnóstwo ról, zwłaszcza w niemieckich produkcjach. Szerszej publice zaprezentowała się grając w Fauście w reżyserii Alexandra Sokurova, a także w popularnym serialu Rodzina Borgiów.

Źrodło: player.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…