Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Russell Crowe: 'Dobra robota Polsko. To z pewnością świetny wynik' 10

Polska reprezentacja w piłce nożnej zremisowała wczoraj w meczu z mistrzami świata, Niemcami, co jest bardzo dobrą wiadomością. Ale czy nasi reprezentanci spodziewali się gratulacji od Russella Crowe’a? Przeczytajcie co znakomity aktor napisał o naszych chłopcach na popularnym Twitterze.

Russell Crowe

Na Stade de France w Saint-Deniz polscy piłkarze nie tylko powstrzymali reprezentację mistrzów świata, ale nawet mieli więcej tzw. stuprocentowych sytuacji na strzelenie gola, niż Niemcy – mimo bezsprzecznej przewagi we wszystkich statystykach meczowych. Aż żal, że żadnej nie udało im się zamienić na bramkę, bo sensacja byłaby tym większa. Cztery punkty zdobyte w dwóch meczach Euro 2016 dają jednak ogromne szanse na 1/8 finału. Nie dziwi więc, że ten zwycięski remis wzbudził uznanie nie tylko w Polsce. Chwalą nas też w zagranicznych mediach.

Ale czy ktoś się spodziewał gratulacji od jednej z największych gwiazd Hollywood? A takie gratulacje zamieścił na swoim oficjalnym koncie na Twitterze sam Russell Crowe.

Dobra robota Polsko. To z pewnością świetny wynik. A Milik wisi nam wszystkim kilka goli – tak aktor skomentował po meczu niewykorzystane sytuacje Arkadiusza Milika.


Ale już w trakcie trwania spotkania Polska – Niemcy znakomity aktor tweetował kibicując naszym chłopcom:

Podoba mi się polski team. Stali na przegranej pozycji, ale czuć, że to prawdziwa drużyna – komentował.


Tweety znanego aktora stały się bardzo popularne zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych kibiców. Komentują je ludzie z różnych zakątków świata. Z tego co wiemy, dotarły nawet do naszych reprezentantów. Na wieść o tym, że Polaków wspiera Russell Crowe, nasz kapitan, Robert Lewandowski miał odpowiedzieć:

Russell Crowe? A ile on ma followersów?

Okazuje się, że ponad 2 miliony osób śledzi tego wielkiego aktora, więc przyznacie sami, że nie sposób nie docenić takiego kibica. :)

AKTUALIZACJA

Po starciu drużyny Biało-Czerwonych z drużyną Ukrainy, kolejny raz Crowe dał upust swoim emocjom za pośrednictwem Twittera. Aktor pogratulował Polsce zwycięstwa i, co ciekawsze, napisał nawet zdanie po polsku! Sprawdźcie sami jak zareagował hollywoodzki wierny kibic Polaków.


Po tym tweecie w internecie pojawił się pomysł, żeby nagrodzić Russella Crowe’a zaproszeniem na mecz Polaków. Na pomysł wpadła znana dziennikarka Beata Tadla, która napisała:


Okazuje się, że Polski Związek Piłki Nożnej podchwycił ten pomysł!

Cześć Russell. Dziękujemy za twoje wsparcie. Co byś powiedział na możliwość zobaczenia naszego następnego meczu na Euro 2016! Z chęcią byśmy cię ugościli! – napisał oficjalny profil PZPN na Twitterze.


Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Kasia 2016-06-22

Ten Crowe jakoś bardzo lubi tą naszą reprezentację, trzeba by go było zaprosić na mecz najlepiej finałowy.

Arkadiusz Turek Elizabeth_Linton 2016-06-22

@Elizabeth_Linton Właśnie się dowiedziałem, że został zaproszony przez nasz Związek na następny mecz Polaków :)

Kasia miodzik 2016-06-22

@miodzik Obawiam się, że na sobotę nie da rady przylecieć z Australii, ale może na kolejny tak.

Rob Elizabeth_Linton 2016-06-22

@Elizabeth_Linton Z tak skutecznie strzelającym Lewandowskim, to chyba prędzej przyleci na pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 roku.

Kasia Animek84 2016-06-22

@Animek84 Tego się właśnie obawiam.

Proszę czekać…