Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

W wieku 27 lat zmarła gwiazda Star Trek - Anton Yelchin 6

Dzisiejszego ranka zmarł aktor Anton Yelchin, najbardziej kojarzony ze swych występów w serii Star Trek J.J. Abramsa. Przyczyną śmierci był wypadek samochodowy. Aktor miał 27 lat.

TMZ podało wiadomość do mediów, że Anton Yelchin został zmiażdżony przez własny samochód. Aktor wybierał się dzisiejszego ranka (tj. 19 czerwca) na próbę teatralną. Gdy długo nie przyjeżdżał, przyjaciele spróbowali się z nim skontaktować, jednak Yelchin nie odbierał żadnych telefonów. Kiedy bliscy przybyli na jego posesję w San Francisco, znaleźli ciało aktora „przyszpilone między skrzynką na listy, obudowaną ochronną cegłą, a autem, którego silnik wciąż był zapalony”. Samochód musiał znajdować się na dość stromym nachyleniu, jednak nie wiadomo, dlaczego Yelchin wysiadł z niego. Policja nie uważa, aby była to próba samobójcza albo morderstwo.

Anton Yelchin rozpoczął swoją karierę aktorską w wieku 9 lat w niezależnej produkcji A Man Is Mostly Water. Kolejne filmy z jego udziałem to A Time for Dancing, Niebo czy ziemia, Głowa do góry oraz miniserial Wybrańcy obcych. Kariera Yelchina rozkręciła się na dobre wraz z angażem do serialu Huff i rolą w produkcji Alpha Dog, za którą zgarnął wiele pozytywnych recenzji. Zagrał też tytułową rolę w Charliem Barlettcie oraz u boku rosyjskiej grupy muzycznej t.A.T.u. w komediodramacie You and I.

Jego kariera najbardziej znana jest z udziału w licznych sequelach i remakach, szczególnie poprzez rolę nawigatora Pavela Chekova w Star Trekach produkowanych przez J.J. Abramsa. Inne znane kreacje Anton Yelchin w kontynuacjach lub wznowieniach znanych cykli to nastoletni Kyle Reese w Terminatorze: Ocalenie oraz główny bohater w nowej wersji Postrachu nocy. Aktor podkładał również głos pod Smerfa Ciamajdę w filmowej adaptacji Smerfów.

Anton Yelchin wystąpił przed śmiercią jeszcze w trzech produkcjach, które dopiero zagoszczą na ekranach kin. Są to: Star Trek: W nieznane, Rememory i Thoroughbred.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Krecik8916 2016-06-21

wielka strata … [*]

Animek84 2016-06-20

Szkoda faceta <*>

Proszę czekać…