Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Letnie tanie granie. Najlepsze polskie filmy w Kinie Elektronik! 1

Uwielbiasz polskie kino? Przegapiłeś premierę filmu, na którą długo czekałeś? Chcesz jeszcze raz obejrzeć filmowy hit ze swoimi ulubionymi bohaterami? Kino Elektronik zaprasza na „Letnie tanie granie. Najlepsze polskie filmy”. To wakacyjny przegląd najlepszych polskich premier z ostatnich miesięcy, który będzie odbywać się od lipca do sierpnia. Bilety TYLKO 10 zł!

„Letnie tanie granie. Najlepsze polskie filmy” to wakacyjny przegląd filmowy będący retrospektywą najlepszych polskich premier ostatnich miesięcy. Program cyklu zawiera wyselekcjonowane tytuły polskiego kina, które spotkały się z uznaniem publiczności oraz krytyków filmowych. Przez całe wakacje, w czwartki o godz. 19.00 jeden z filmów pojawi się na kinowym ekranie. Cena biletów na wszystkie projekcje w ramach przeglądu wynosić będzie TYLKO 10 zł!

PROGRAM CYKLU: „Letnie tanie granie. Najlepsze polskie filmy” w Kinie Elektronik

Lipiec:
7 lipca, godz.19.00 – Córki dancingu (2015), reż. Agnieszka Smoczyńska
14 lipca, godz.19.00 – Czerwony pająk (2015), reż. Marcin Koszałka
21 lipca, godz.19.00 – Body/Ciało (2015), reż. Małgorzata Szumowska
28 lipca, godz.19.00 – 11 minut (2015), reż. Jerzy Skolimowski

Sierpień:
4 sierpnia, godz.19.00 – Moje córki krowy (2015), reż. Kinga Dębska
11 sierpnia, godz.19.00 – Letnie przesilenie (2014), reż. Michał Rogalski
18 sierpnia, godz.19.00 – Demon (2015), reż. Marcin Wrona
25 sierpnia, godz.19.00 – Na granicy (2016), reż. Wojciech Kasperski

SZCZEGÓŁOWY OPIS:

Córki dancingu, reż. Agnieszka Smoczyńska – 7 lipca, godz. 19.00

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Czerwony pająk, reż. Marcin Koszałka – 14 lipca, godz. 19.00

Czerwony pająk to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako "Wampir z Krakowa". Karol z Czerwonego pająka jest nastolatkiem takim jak wszyscy – młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

Body/Ciało, reż. Małgorzata Szumowska – 21 lipca, godz. 19.00

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

11 minut, reż. Jerzy Skolimowski – 28 lipca, godz. 19.00

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

Moje córki krowy, reż. Kinga Dębska – 4 sierpnia, godz. 19.00

Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Letnie przesilenie, reż. Michał Rogalski – 11 sierpnia, godz. 19.00

Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków – chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii, stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych, nadających jazz i ukradkiem podkochuje się w pięknej France. Tymczasem Romek pomaga matce, pracując jako pomocnik maszynisty. Podobnie, jak Guido, interesuje się Franką. Pewnego dnia, chcąc zaimponować dziewczynie, kradnie walizkę z płytami i patefonem. Wydarzenie to sprawi, że drogi Romka i Guido przetną się, zmuszając chłopców do podjęcia decyzji, która na zawsze odmieni ich życie.

Demon, reż. Marcin Wrona – 18 sierpnia, godz. 19.00
Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…

Na granicy, reż. Wojciech Kasperski – 25 sierpnia, godz. 19.00

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Kino Elektronik, ul. gen. Zajączka 7, 01-518 Warszawa, www.kinoelektronik.pl

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…