Roland Emmerich krytykuje filmy Marvela

Filmy osadzone w uniwersum Marvela są powszechnie uważane za lubiane i dobre. Takie opinie wyrażane są nawet przez ludzi z branży oraz hollywoodzkie gwiazdy. Do tego grona nie zalicza się jednak reżyser Roland Emmerich, który nie omieszkał skrytykować ekranizacji komiksów.

Niemiecki filmowiec jest aktualnie zajęty promocją swojego nadchodzącego widowiska – Dzień niepodległości: Odrodzenie. W jednym z wywiadów został zapytany o współczesne blockbustery tworzone przez Marvela. Oto co Emmerich miał do powiedzenia w tym temacie.

Kiedy oglądasz moje filmy, to zawsze zwykły Joe Schmo jest niesamowitym herosem. W wielu filmach Marvela widzimy bohaterów biegających w kółko, ubranych w śmieszne stroje. Nie lubię ludzi w pelerynach. Uważam, że to głupiutkie kiedy ktoś ubiera kostium i lata. Nie rozumiem tego. Może dlatego, że wychowywałem się w Niemczech.

Z pewnością słowa Rolanda Emmericha mogą budzić pewne kontrowersje. Jest to jednak jego opinia i ma do niej prawo. My natomiast możemy czekać na jego kolejny film. Fani Marvela z pewnością zapamiętają sobie słowa Niemca, i gdy tylko nadarzy się okazja do krytyki jego nowych obrazów, to skorzystają z niej. Premiera widowiska Dzień niepodległości: Odrodzenie 22 czerwca.

Źrodło: The Guardian


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)