Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Roland Emmerich krytykuje filmy Marvela 0

Filmy osadzone w uniwersum Marvela są powszechnie uważane za lubiane i dobre. Takie opinie wyrażane są nawet przez ludzi z branży oraz hollywoodzkie gwiazdy. Do tego grona nie zalicza się jednak reżyser Roland Emmerich, który nie omieszkał skrytykować ekranizacji komiksów.

Niemiecki filmowiec jest aktualnie zajęty promocją swojego nadchodzącego widowiska – Dzień niepodległości: Odrodzenie. W jednym z wywiadów został zapytany o współczesne blockbustery tworzone przez Marvela. Oto co Emmerich miał do powiedzenia w tym temacie.

Kiedy oglądasz moje filmy, to zawsze zwykły Joe Schmo jest niesamowitym herosem. W wielu filmach Marvela widzimy bohaterów biegających w kółko, ubranych w śmieszne stroje. Nie lubię ludzi w pelerynach. Uważam, że to głupiutkie kiedy ktoś ubiera kostium i lata. Nie rozumiem tego. Może dlatego, że wychowywałem się w Niemczech.

Z pewnością słowa Rolanda Emmericha mogą budzić pewne kontrowersje. Jest to jednak jego opinia i ma do niej prawo. My natomiast możemy czekać na jego kolejny film. Fani Marvela z pewnością zapamiętają sobie słowa Niemca, i gdy tylko nadarzy się okazja do krytyki jego nowych obrazów, to skorzystają z niej. Premiera widowiska Dzień niepodległości: Odrodzenie 22 czerwca.

Źrodło: The Guardian

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Bluejohn_26 2016-06-21

Lepiej niech popatrzy na swoje dzieła, które są wręcz przesączone wszelkiego rodzaju niedorzecznościami i idiotyzmami.

CameronPoe Bluejohn_26 2016-06-21

…w szczególności te jego ostatnie szmiry!!! Jak kręcił na spółkę z Danem Devlinem to było dobrze (do Godzilli włącznie), ale jak ich drogi się rozeszły, to okazało się, że omawiany szwab nie potrafi sam nic dobrze nakręcić!!!!!!! Przynajmniej nie kręci aż takich gniotów jak jego inny rodak – uwe bowl ;)

Proszę czekać…