Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Na stronie PISF jest ponad 200 etiud i filmów szkolnych do obejrzenia 1

Dzięki współpracy ze szkołami filmowymi, Polski Instytut Sztuki Filmowej uruchomił na swojej stronie internetowej możliwość oglądania etiud i filmów szkolnych.

W katalogu znajduje się obecnie ponad 200 produkcji z czterech szkół filmowych: Szkoły Filmowej w Łodzi, Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wajda School & Studio oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zasób będzie sukcesywnie powiększany o kolejne, udostępnianie przez szkoły tytuły.

Katalog zawiera zarówno filmy realizowane od lat 40. XX wieku przez głośnych twórców polskiego kina, ale także te zupełnie jeszcze świeże, nagradzane na festiwalach produkcje.

Filmy można oglądać na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: www.pisf.pl/multimedia/etiudy-i-filmy-szkolne

Źrodło: PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…