Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Siedem grzechów głównych - DKF 'Imaginarium' w Kinie Praha 2

Kino Praha zaprasza na nową odsłonę filmowych spotkań, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Imaginarium” – Siedem grzechów głównych. Spotkania odbywać się będą w wybrany poniedziałek miesiąca (najbliższe 27 czerwca) o godz. 20.00. Cena biletu tylko 14 zł.

DKF „Imaginarium” – Siedem grzechów głównych, to 10 znakomitych tytułów, których fabuła będzie punktem wyjścia do dyskusji odbywających się po seansie. Każdy blok filmowy zostanie poświęcony innemu grzechowi, a mianowicie: pychy, chciwości, pożądliwości, zazdrości, obżarstwa, gniewu oraz lenistwa.

Już 27. czerwca, o godz. 20:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu Raj: Miłość. Po projekcji filmowej organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji z zaproszonymi gośćmi*, które poprowadzi znany dziennikarz Piotr Szygalski**. Cena biletu TYLKO 14 złotych!

DKF „Imaginarium” rozpoczął działalność w 2007 roku organizując filmowe spotkania m.in. w warszawskiej Kinotece. Obecnie Klub, po krótkiej przerwie w aktywności, znalazł swoją nową siedzibę w Kinie Praha (ul. Jagiellońska 26). Na widzów czekają prezentacje najciekawszych produkcji filmowych zarówno polskiej, jak i światowej kinematografii. Projekcjom towarzyszyć będą dyskusje, ciekawe debaty oraz spotkania z twórcami i osobami związanymi ze sztuką filmową.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DKF „IMAGINARIUM”

27 czerwca 2016 – Pożądliwość: Raj: Miłość

reż. Ulrich Seidl, rok produkcji: 2012, czas: 2h

Kadr z filmu Raj: Miłość.

Tytułowy "raj" to okolice nadmorskich kurortów w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku (tzw. "sugar mamas") udają się na poszukiwanie "beach boysów", czyli młodych Afrykańczyków, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje. Dla osamotnionej Teresy, matki dojrzewającej nastoletniej córki, to wymarzone miejsce na huczne spędzenie pięćdziesiątych urodzin. Decyzję podejmuje bez wahania. Zostawia pod opieką córkę i jedzie na wakacje do kenijskiego kurortu z nadzieją na znalezienie miłości i przeżycie seksualnej historii swojego życia.

26 września 2016 – Zazdrość: Fatalne zauroczenie

reż. Adrian Lyne, rok produkcji: 1987, czas: 1h 59min.

Glenn Close, Michael Douglas i Anne Archer w Fatalnym zauroczeniu

Beth Gallagher (Anne Archer) wyjeżdża na weekend razem z córką Ellen (Ellen Hamilton Latzen). Osamotniony Dan (Michael Douglas) ulega urokowi swojej koleżanki z pracy Alex Forrest (Glenn Close) i spędza z nią jedną namiętną noc. Już nazajutrz zaczynają go prześladować wyrzuty sumienia i postanawia zerwać znajomość. Ten pomysł nie przypada jednak do gustu Alex. Zakochana kobieta chce kontynuować romans, a gdy Dan oznajmia jej, że to niemożliwe, czuje się zraniona i wykorzystana…

10 października 2016 – Obżarstwo: Wielkie żarcie

reż. Marco Ferreri, rok produkcji: 1973, czas: 2h 15min.

Philippe Noiret, Michel Piccoli i Ugo Tognazzi w filmie Wielkie żarcie.

Czterech zamożnych i świetnie radzących sobie w życiu mężczyzn w średnim wieku spotyka się na ucztę w eleganckiej podmiejskiej willi. Biesiadnicy to pilot Marcello (Marcello Mastroianni), sędzia Philippe (Philippe Noiret), producent telewizyjny Michel (Michel Piccoli) oraz restaurator i kucharz Ugo (Ugo Tognazzi). Celem czwórki przyjaciół jest popełnienie samobójstwa z przejedzenia. Po pierwszym dniu objadania się najbardziej wyrafinowanymi smakołykami Marcello zauważa, że w całym przedsięwzięciu brakuje kobiet, panowie sprowadzają więc do willi trzy prostytutki. Do towarzystwa dołącza też żądna wrażeń nauczycielka z miejscowej podstawówki. W willi dochodzi do orgii obżarstwa i seksu.

31 października 2016 – Gniew: Zjawa

reż. Alejandro González Iñárritu, rok produkcji: 2015, czas: 2h 36min.

Leonardo DiCaprio jako Hugh Glass w Zjawie.

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela, który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej silnej woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

28 listopada 2016 – Gniew: Życie za życie

reż. Alan Parker, rok produkcji: 2003, czas: 2h 10min.

Kevin Spacey w filmie Życie za życie.

David Gale (Kevin Spacey), profesor uniwersytetu w Teksasie, od lat aktywnie działa na rzecz zniesienia kary śmierci. Jednak pewnego dnia sam trafia do celi śmierci, skazany za gwałt i morderstwo bliskiej współpracownicy i przyjaciółki, Constance Harraway (Laura Linney). Dziennikarka Bitsey Bloom (Kate Winslet) trzy dni przed egzekucją, spotyka się z profesorem. Przekonana o jego niewinności, prowadzi wyścig z czasem, by udowodnić, że został on niesłusznie skazany. Prawda okazuje się jednak bardziej szokująca od zbrodni.

12 grudnia 2016 – Lenistwo: Siedem

reż. David Fincher, rok produkcji: 1995, czas: 2h 7min.

Brad Pitt i Morgan Freeman w filmie Siedem.

Film opowiada o duecie policyjnych detektywów – wybierającym się na emeryturę Sommersecie (Morgan Freeman) i młodym Millsie (Brad Pitt) – prowadzących śledztwo w sprawie seryjnego mordercy usiłującego oczyścić świat z siedmiu grzechów głównych. Każda kolejna zbrodnia jest bardziej odrażająca od poprzedniej, a tropów, które mogłyby doprowadzić do rozwiązania zagadki prawie nie ma. Trzeba sięgnąć nie tylko do tradycyjnych metod kryminalistyki, ale zajrzeć też na karty Biblii, „Boskiej komedii” Dantego, czy pism Św. Tomasza z Akwinu.

Kino Praha (ul. Jagiellońska 26, Warszawa). Więcej informacji na www.kinopraha.pl

*Izabela Dziugiel – psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka, sexological bodyworker. Ukończyła wydział Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej, 4-letnie szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej. Odbyła szkolenie w Terapii Schematu u osób z osobowością z pogranicza (borderline), Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i terapii Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR). Trening seksuologiczny kontynuuje w American Association of Sexuality Educators, Counselors and Therapists (AASECT) i The Institute of Somatic Sexology. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych jak i terapię par. W pracy integruje wiele podejść by osiągnąć cel, którym jest optymalne funkcjonowanie psychiczne, emocjonalne i seksualne. W mediach promuje pozytywne podejście do seksualności.

**Piotr Szygalski – dziennikarz portalu "Kulisy Kultury", przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z „Machiną”, „Maximem” i "Playboyem”. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: „Ulice Kultury”, „Dzięki Bogu już piątek”, „Kulturalni” i "Wstęp Wolny".

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…