Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Czy Dredd doczeka się kontynuacji? 1

Niektóre sequele istnieją wyłącznie w umysłach fanów, którzy za pomocą fałszywych plotek starają się utrzymać je przy życiu w internecie. Wszelkie newsy na temat Dredda 2 należały właśnie do tego rodzaju informacji, jednak teraz oficjalnie potwierdził je odtwórca tytułowej roli – Karl Urban.

Reboot serii Dredd, który trafił do kin w 2012 roku nie usatysfakcjonował wytwórni. Jego dochód minimalnie przewyższył koszty produkcji. Jednak mimo wyjątkowo słabego zarobku Dredd zgarnął wiele pozytywnych recenzji zarówno z półświatka krytyków filmowych, jak i od przeciętnych fanów adaptacji komiksowych. Ci drudzy dodatkowo wypełnili portfele twórców, kupując produkcję na DVD, Blu-ray i wypożyczając ją na przeróżnych portalach internetowych. Wytwórnia Lionsgate nie była początkowo pozytywnie nastawiona do jakichkolwiek planów związanych z Dreddem 2, jednakże Karl Urban wyznał niedawno fanom, że sequel filmu z 2012 roku „rozwija się”.

Nie wiadomo, co aktor miał właściwie na myśli, jednak fakt, iż powiedział to na Comic Conie 2016 w Denver świadczyć może o wiarygodności informacji. Urban zażartował jeszcze, że „potrzebuje nowego domu, więc Dredd 2 pomógłby poradzić sobie z zaliczkami”.

Według najnowszych wiadomości prace nad scenariuszem kontynuacji filmu z 2012 roku zostały ukończone – teraz trwają prace na poszukaniem nowego dystrybutora. Możliwe, że film nie trafi do kin tylko na platformy pokroju Netflixa albo Amazonu. Nie jest też wykluczona opcja serialu.

Tylko czas pokaże, czy Dredd 2 faktycznie powstanie, czy zawiśnie w eterze, jak Gonnies 2 lub Kill Bill 3.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…