Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Vinyl skończy się na sezonie 1. 2

Po mało przychylnych recenzjach sezonu 1. serialu Vinyl, HBO zdecydowało się na anulowanie kolejnych odcinków produkcji, mimo iż stacja zapowiedziała je tuż po wypuszczeniu pilotażowego epizodu serii (tj. w lutym).

Dyrekcja HBO tak skomentowała swoją decyzję:

Po starannych rozważaniach, zdecydowaliśmy, że nie przystąpimy do prac na drugim sezonem Vinyla. Oczywiście to nie była łatwa decyzja. Mamy wielki szacunek dla twórców i aktorów, którzy włożyli swoje siły i pasję w ten projekt.

Już po sezonie 1. nie było wiadomo, czy głównym showrunnerem serialu pozostanie Scott Z. Burns. Zastąpić miał go Terence Winter. Podobno w pierwszych skryptach drugiego sezonu nazwisko Burnsa nie pojawiło się ani na jednej stronie.

Serial stworzony został przez Martina Scorsese (który wyreżyserował dwugodzinny odcinek pilotażowy) oraz Micka Jaggera. Jego fabuła skupiała się na przemyśle muzycznym na początku lat 70., pełnego seksu i narkotyków.

HBO uzbierało już odpowiednią kwotę przeznaczoną na produkcję kolejnych odcinków Vinyla – teraz może przeznaczyć ją na inny projekt.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox 2016-06-23

"Już po sezonie 1. nie było wiadomo, czy w głównej roli znów ujrzymy Scotta Z. Burnsa. Zastąpić miał go Terence Winter. Aktor wcieliłby się w zupełnie inną, nową postać. Podobno w pierwszych skryptach drugiego sezonu bohater grany przez Burnsa nie pojawił się ani na moment." Cały ten paragraf wymaga gruntownego przeredagowania. Nie chodzi o aktorów, a showrunnerów.

Redox 2016-06-22

Fatalnie! Większośc odcinków 1. sezonu ocierała się o naprawdę wysoki poziom.

Krzysztof 2016-06-22

Czyli jednak klapa.

Proszę czekać…