Verhoeven reżyseruje pierwszą część Przygód Erasta Fandorina 0

Reżyser Nagiego instynktu i Żołnierzy kosmosu po raz pierwszy sięga po film historyczny. Realizacja Azazela będzie kolejnym kamieniem milowym w promowaniu kultury rosyjskiej na Zachodzie.

Po ogromny sukcesie rosyjskiego filmu przygodowego Gambit turecki Hollywood zakupiło prawa do realizacji Azazela. Będzie to już druga ekranizacja tej książki. Pierwszej – telewizyjnej dokonali Rosjanie w 2002 roku. Bohaterem obu filmów jest Erast Fandorin – powieściowy detektyw z książek Borisa Akunina. Azazel otwiera cykl 10 powieści o tym bohaterze.

Rosyjski AzazelRosyjski Azazel

Akcja toczy się w drugiej połowie XIX wieku. Historia zaczyna się od tajemniczego samobójstwa bogatego studenta. Rejestrator kolegialny Fandorin rozpoczyna prywatne śledztwo, które zatacza coraz szersze kręgi. Intryga sięga najwyższych szczebli międzynarodowej władzy.

Akunin chwali sobie owocną współpracę z Paulem Verhoevenem, reżyserem wybranym do przeniesienia jego książki na ekran. Pisarz w jednym z wywiadów zapewnił, że w jego kontrakcie jest klauzula, która pozwala mi zmieniać fragmenty, które mi nie odpowiadają. Możemy więc się spodziewać wiernej adaptacji tego doskonałego kryminału w stylu retro.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…