Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Szczegóły dotyczące bohaterów Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie 1

Nowy numer magazynu Entertaiment Weekly został poświęcony widowisku Walta Disneya – Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. W środku znaleźć można wiele interesujących wiadomości. Jedną z nich są szczegóły dotyczące postaci, które ujrzymy w filmie.

Jyn Erso (Felicity Jones)

Była ulicznym rzezimieszkiem, który od piętnastu lat jest zdany tylko i wyłącznie na siebie. Jej umiejętności w walce oraz wiedza na temat poddziemia są potrzebne Rebelii w walce z żołnierzami Imperium. Posiada burzliwa przeszłość. Kathleen Kennedy nazywa ją nawet Joanną D’Arc tej historii.

Kapitan Cassian Andor (Diego Luna)

Grający zgodnie z zasadami panującymi w Rebelii oficer, który zostaje oddelegowany do współpracy z nieprzewidywalną Jyn Erso. Jest oddany sprawie, spokojny, praktyczny i bardzo doświadczony. Wykorzystuje to na co dzień, aby jak najlepiej przeciwstawić się działaniom Imperium.

Chirrut Imwe (Donnie Yen)

Nie jest on Jedi, jednak całkowicie oddaje się filozofii życia zakonu. Dzięki wierze, pomimo swoich ograniczeń, które spowodowane są ślepotą potrafi je przezwyciężyć. Jest znakomitym wojownikiem, a także mnichem wyznającym zasady Jedi.

Baze Malbus (Jiang Wen)

Jest potężnie uzbrojony. Zamiast religii preferuje moc blasterów. Jest wiernym przyjacielem Chirruta, którego ochrania, pomimo tego że nie do końca zgadza się z jego podejściem do życia. Ich relacje porównane są do współczesnej wersji Don Kichota i Sancho Pansy.

Bodhi Rook (Riz Ahmed)

Główny pilot Rebelii. Czasami potrafi się zagotować i bywa porywczy, jednak jego wady nikną gdy siada za sterami. Prezentuje wysokie umiejętności w powietrzu i w działaniach Rebelii wiele zależy od jego postawy. Wszyscy wierzą w jego techniczne umiejętności.

K-2SO (Alan Tudyk)

To potężny droid obronny, który opisywany jest jako przeciwieństwo C-3PO. Jest twardy, pewny siebie, nie za bardzo zainteresowany relacjami pomiędzy droidami a ludźmi, nie ma potrzeby imponowania im. Mówi się, że jest kimś w rodzaju Chewbacci, który został zamknięty w ciele robota. Postać w powstała w technice motion capture.

Galen Erso (Mads Mikkelsen)

Jest odseparowanym ojcem Jyn Erso, którego nazywa się galaktyczną wersją pioniera tematyki jądrowej Roberta Oppenheimera. Jego wiedza i doświadczenie jest pożądane przez obie strony konfliktu. W swoich szeregach chce go mieć Imperium oraz Rebelia. Jest jednym z tych ludzi, który wie jak działa Wszechświat. Na razie nie zdradzono jednak dokładnych relacji ze swoją córką oraz tego dlaczego ją opuścił.

Dyrektor Orson Krennic (Ben Mendelsohn)

Filmowy czarny charakter, ambitny oficer i lider żołnierzy, który chce za wszelką cenę pokonać Rebelię. Dzięki temu chce zdobyć uznanie Imperatora, a także uniknąć gniewu jaki może go spotkać ze strony Lorda Vadera. Jego ludzka natura jest przerażająca, a do tego jest niezwykle inteligentny oraz skuteczny w swoich działaniach.

Źrodło: EW

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…