Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Koniec zdjęć do filmu Amok w reżyserii Kasi Adamik 1

Ta historia mrozi krew w żyłach! Kościukiewicz, Simlat i Wichłacz w ekranizacji głośnej książki o morderstwie. Prezentujemy galerię zdjęć z planu oraz oficjalny opis filmu Amok w reżyserii Kasi Adamik.

Kasia Adamik i Łukasz Simlat na planie Amoku, fot. Witold Bączyk.

Wczoraj, 22 czerwca padł ostatni klaps na planie filmu Amok – ekranizacji kontrowersyjnej historii morderstwa, opisanego na kartach powieści. Najnowszy film Kasi Adamik, według scenariusza Richarda Karpali, powstał na podstawie głośnej książki Krystiana Bali pod tym samym tytułem. Aktualnie Bala odsiaduje wyrok za zabójstwo. W wydanej w 2003 roku książce "Amok" skazany opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został oskarżony!

Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz) właśnie wydaje swoją najnowszą powieść Amok, która przypadkowo trafia w ręce inspektora Jacka Sokolskiego (Łukasz Simlat), wycofanego introwertyka z mroczną przeszłością. Dociekliwy funkcjonariusz odnajduje podobieństwa między opisaną w książce zbrodnią a brutalnym zabójstwem niejakiego Mariusza Roszewskiego sprzed kilku lat.

Łukasz Simlat na planie filmu Amok, fot. Witold Bączyk.

W rolę Krystiana Bali wcieli się Mateusz Kościukiewicz, jeden z najzdolniejszych europejskich aktorów, zdobywca tytułu Shooting Star na Berlinale 2014. Jego żonę, Zofię, zagra Zosia Wichłacz, laureatka nagrody Złote Lwy, otrzymanej za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Miasto 44. W roli policjanta Jacka Sokolskiego, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę skrywaną przez głównego bohatera zobaczymy Łukasza Simlata (Karbala, Moje córki krowy, Krew z krwi).

Książka jest dla mnie motorem do budowy psychologicznej postaci, ale też elementem obsesji jednego z bohaterów – policjanta, który zajmuje się sprawą Krystiana Bali. Na pierwszym planie rozgrywa się pojedynek dwóch mocnych postaci, które nie potrafią bez siebie funkcjonować – jeden determinuje działania drugiego i odwrotnie.

Kasia Adamik, fot. Witold Bączyk.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o historii Krystiana Bali nie mogłam w nią uwierzyć. A potem nie potrafiłam już o niej zapomnieć. Z jednej strony jest to prawdziwa opowieść o realnych, żywych ludziach, którzy do dziś mieszkają gdzieś we Wrocławiu. Z drugiej strony to zaskakująca, nasycona pożądaniem i brutalnością przypowieść, skonstruowana jak mistrzowski thriller psychologiczny. Przeplatają się w niej: miłość, zdrada, morderstwo i niepohamowana ambicja, które pchają akcję do przodu, nie pozostawiając żadnych mielizn i słabych punktów. Od samego początku zadajemy sobie pytanie, czy Krystian jest mordercą, czy też stał się ofiarą własnej ambicji i nieszczęśliwego splotu okoliczności.

dodaje reżyserka.

Premiera filmu w reżyserii Kasi Adamik, zaplanowana jest na 2017 rok. Dystrybutorem jest Kino Świat.

Zobaczcie galerię zdjęć z planu, których autorem jest Witold Bączyk:


Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…