Po prostu kocham kino :)

Ostatnia rodzina: Pierwszy teaser filmu o Beksińskich! 2

Prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun teaserowy filmu Ostatnia rodzina opowiadającego o słynnej rodzinie Beksińskich. W rolach głównych Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna i Andrzej Chyra. Film pojawi się w polskich kinach 30 września 2016 roku.

Andrzej Seweryn, fot. Hubert Komerski/Aurum Film

Ostatnia rodzina to od dawna wyczekiwany film opowiadający o losach rodziny Beksińskich. W rolę Zdzisława – słynnego w Polsce i na całym świecie malarza – wcielił się Andrzej Seweryn, tworząc jedną z najciekawszych kreacji aktorskich w swojej karierze. Nie ustępuje mu Dawid Ogrodnik, który znany jest polskim widzom z takich kinowych transformacji jak w Jesteś Bogiem, Disco Polo czy pamiętnym Chce się żyć. W Ostatniej rodzinie zagrał postać Tomka Beksińskiego – dziennikarza muzycznego, prezentera radiowego i tłumacza filmowego. W wybitnej roli Zofii Beksińskiej, żony Zdzisława – Aleksandra Konieczna. W obsadzie nie zabrakło również Andrzeja Chyry, który pojawi się na ekranie w wyjątkowej charakteryzacji jako Piotr Dmochowski – wieloletni przyjaciel i promotor obrazów Beksińskiego.

Pierwszy oficjalny zwiastun teaserowy filmu:

Ostatnia rodzina to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn, fot. Hubert Komerski/Aurum Film

Producentem Ostatniej rodziny jest studio Aurum Film (Carte Blanche). Reżyserem – Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu Deep Love; autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu Hardkor Disko. Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek (Wałęsa. Człowiek z nadziei, Katyń, Karbala), za kostiumy Emilia Czartoryska (Noc Walpurgi), montażystą jest Przemysław Chruścielewski (Deep Love), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej (Pod Mocnym Aniołem). Ostatnia rodzina powstała na podstawie scenariusza Roberta Bolesto (Córki Dancingu, Hardkor Disko) – tekstu, który dostał się do finału konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (obecnie znanego jako Script Pro).

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox

Obok "Wołynia" najbardziej oczekiwany przeze mnie nadchodzący polski film!

Proszę czekać…