Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

American Pastoral - zwiastun reżyserskiego debiutu Ewana McGregora 1

Lionsgate i Lakeshore Entertainment zaprezentowały dzisiaj pierwszy zwiastun filmu American Pastoral. Jest to reżyserski debiut Ewana McGregora. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.

Scenariusz do produkcji powstał na podstawie powieści autorstwa Phillipa Rotha. W Polsce książka znana jest pod tytułem 'Amerykańska sielanka'. Premiera filmu 28 października.

Bohaterem „Amerykańskiej sielanki” jest Szwed Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey, dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.

Oto ukochana córka Szweda, Merry, wyrosła z kochającej, bystrej dziewczynki na zamkniętą, fanatyczną nastolatkę zdolną do niebywale brutalnego aktu politycznego terroryzmu. Z dnia na dzień Szwed zostaje wyrwany z wytęsknionej amerykańskiej sielanki i rzucony w odmęty szaleństwa. Przykuwająca, napędzana żalem, wściekłością i głębokim zrozumieniem dla opisywanych postaci, powieść ta jest arcydziełem Rotha.

Źrodło: Lionsgate / opis: Wydawnictwo Literackie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…