Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Twórcy Batman: Zabójczy żart zdradzają kilka szczegółów produkcji 1

Jedna najbardziej kontrowersyjnych, a równocześnie wysoce cenionych opowieści o Mrocznym Rycerzu została zaadaptowana na język kina, jako animacja. Dziś twórcy zdradzają kolejne szczegóły produkcji oraz omawiają jej zależność względem komiksu.

Batman w popkulturze wyrusza na nocne łowy już od 77 lat i prawie od początku swojej działalności jego przygody przenoszone są na ekrany telewizorów oraz kin. Fani od zarania dziejów pilnie śledzą, kto wcieli się w ich ulubionego superbohatera, najczęściej krytykując aktorów próbujących sił w masce Mrocznego Rycerza. Wśród nich najbardziej uznany jest Kevin Conroy, który po raz pierwszy użyczył swojego głosu w grze Batman: Caped Crusader 24 lata temu. Teraz będzie dubbingował Człowieka-nietoperza w Zabójczym żarcie wraz z Markiem Hamillem, ponownie podkładającym głos pod Jokera. To ulubiony duet fanów, wcielający się w ich komiksowych idoli.

Animacja, której reżyserem jest kilkukrotna adaptator powieści graficznej o Batmanie, Sam Liu, ma być wiernym odzwierciedleniem jej papierowego oryginału. Prócz tego Conroy obiecuje fanom bardziej rozwiniętą postać Barbary Grodon/Batgirl (Tara Strong). Wraz z prezentacją oficjalnego streszczenia produkcji, Warner Bros. wypuściło do sieci zdjęcia przedstawiające córkę Jima Gordona w stroju innym niż ten z komiksów. W rozmowie z DC All Access, Conroy stwierdził:

Jej historia została nieco poszerzona. W Zabójczym żarcie jest o wiele więcej Batgirl, a cała fabuła jest bardziej rozwinięta. No i pojedynek… Pojedynek, który toczy Batman jako Bruce Wayne z Jokerem jest o wiele bardziej rozbudowany. W filmie jest kilka wspaniałych scen, jakie zrealizowałem wraz z Markiem Hamillem – jestem z nich dumny.

Batman: Zabójczy żart zdobył kategorię wiekową R. A fabuła brutalnej animacji skupi się na relacji Mrocznego Rycerza i jego największego przeciwnika, Jokera. Wydaje się, że obaj bohaterzy znają się jak dawni przyjaciele. Conroy dodał również, że Batman określa Jokera, a Joker definiuje Batmana. Czasami wydaje się, że jeden nie może istnieć bez drugiego.

Animacji po raz pierwszy ukazana zostanie na San Diego Comic Conie 22 lipca 2016 roku, a trzy dni później zadebiutuje w amerykańskich multipleksów. Polscy fani też mają się z czego cieszyć – Batman: Zabójczy żart trafi naszym kraju na również ekrany kin!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…