Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Brexit uderzy również w telewizję i kino 0

Brytyjczycy zdecydowali. Chcą, aby ich ojczyzna przestała być częścią Unii Europejskiej. Za taką decyzją opowiedziało się 52 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeśli kraj naprawdę zdecyduje się wyjść z europejskiej wspólnoty, może okazać się, że ta decyzja uderzy także w telewizję i kino.

Na ten temat wypowiedział się Michael Ryan z Independent Film and Television Alliance. Według jego słów jest to destrukcyjny cios dla kina oraz telewizji. Produkcja filmów oraz seriali jest bardzo drogim interesem, a wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie wiązało ze sobą wiele zmian w tych kwestiach.

Wiele wskazuje na to, że przez taką decyzję inne kraje członkowskie narzucą spory podatek na działalność brytyjskich filmowców. W Wielkiej Brytanii w branży rozrywkowej przestaną obowiązywać unijne zasady. A warto wspomnieć, że wiele produkcji było finansowanych z dotacji. Co ciekawe korzystają z nich także twórcy serialu HBO – Gra o tron.

Niektóre ze scen kręconych jest chociażby w Irlandii Północnej. Czy to oznacza, że amerykański twórcy będą gościć w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie będą mogli liczyć na wsparcie finansowe? Oczywiście na Twitterze można znaleźć wpisy wielu znanych osobistości, które krytykują wyjście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty.


Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…