Coraz więcej wiadomo na temat kinowego Flasha

Coraz więcej newsów obraca się wokół Justice League, Aquamanie i Batmanie (o Legionie Samobójców nie wspominając). Czas, aby ktoś napomknął cokolwiek o Flashu!

Christopher Miller i Phil Lord jako pierwsi mieli napisać scenariusz i wyreżyserować kinowy blockbuster Flash, jednak przez napięte terminy związane z produkcją filmu o przygodach Hana Solo musieli porzucić ten projekt. Zdołali napisać jedynie krótki zarys fabuły, na podstawie którego Seth Grahame-Smith stworzył późniejszy scenariusz. Niestety, kolejny twórca ostatnio pokłócił się ze studiem Warner Bros., a jako powód podał odmienną wizję artystyczną całego przedsięwzięcia. Dziś stanowisko reżysera Flasha piastuje Rick Famuyiwa.

Udzielając wywiadu IGN, twórcy LEGO® przygoda wyznali, co sądzą o nowym reżyserze Flasha:

Pracowaliśmy trochę z Rickiem nad tą historią i jesteśmy wielkimi fanami zarówno jego, jak i filmu Dope. Myślę, że to dobry wybór. Efekt jego pracy powinien być zadowalający.

Co ciekawe, Christopher Miller i Phil Lord wyznali, iż zostali zaangażowani do projektu, by wpleść do kinowego uniwersum DC trochę humoru, z którego słynie reżyserski duet. Oto, co mieli do powiedzenia na ten temat:

[Warner Bros.] mieli to zaplanowane od początku. Dlatego to z nami pierwszymi rozmawiali o kierunku, w którym chcą poprowadzić tę postać. Pragną nadać jej nowej energii. Batman jest nieprzyjazny, gdyż jego rodzice nie żyją; z Supermana zrobiono już totalnie poważnego gościa; Wonder Woman jest wkurzona. Wkurzona przez nadchodzące wydarzenia. No i w tym wszystkim jest Flash, który mówi: „Ja…? No… Ja potrafię szybko biegać!".

Flash swoją premierę zaplanowaną ma na 18 marca 2018 roku.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.