Coraz więcej wiadomo na temat kinowego Flasha

Coraz więcej newsów obraca się wokół Justice League, Aquamanie i Batmanie (o Legionie Samobójców nie wspominając). Czas, aby ktoś napomknął cokolwiek o Flashu!

Christopher Miller i Phil Lord jako pierwsi mieli napisać scenariusz i wyreżyserować kinowy blockbuster Flash, jednak przez napięte terminy związane z produkcją filmu o przygodach Hana Solo musieli porzucić ten projekt. Zdołali napisać jedynie krótki zarys fabuły, na podstawie którego Seth Grahame-Smith stworzył późniejszy scenariusz. Niestety, kolejny twórca ostatnio pokłócił się ze studiem Warner Bros., a jako powód podał odmienną wizję artystyczną całego przedsięwzięcia. Dziś stanowisko reżysera Flasha piastuje Rick Famuyiwa.

Udzielając wywiadu IGN, twórcy LEGO® przygoda wyznali, co sądzą o nowym reżyserze Flasha:

Pracowaliśmy trochę z Rickiem nad tą historią i jesteśmy wielkimi fanami zarówno jego, jak i filmu Dope. Myślę, że to dobry wybór. Efekt jego pracy powinien być zadowalający.

Co ciekawe, Christopher Miller i Phil Lord wyznali, iż zostali zaangażowani do projektu, by wpleść do kinowego uniwersum DC trochę humoru, z którego słynie reżyserski duet. Oto, co mieli do powiedzenia na ten temat:

[Warner Bros.] mieli to zaplanowane od początku. Dlatego to z nami pierwszymi rozmawiali o kierunku, w którym chcą poprowadzić tę postać. Pragną nadać jej nowej energii. Batman jest nieprzyjazny, gdyż jego rodzice nie żyją; z Supermana zrobiono już totalnie poważnego gościa; Wonder Woman jest wkurzona. Wkurzona przez nadchodzące wydarzenia. No i w tym wszystkim jest Flash, który mówi: „Ja…? No… Ja potrafię szybko biegać!".

Flash swoją premierę zaplanowaną ma na 18 marca 2018 roku.


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.