Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Emmerich krytykuje Marvela i DC Movies 0

Z racji premiery widowiska Dzień niepodległości: Odrodzenie, reżyser filmu Roland Emmerich ponownie ma swoje pięć minut w mediach. Co chwilę w sieci pojawiają się jego nowe komentarze czy wywiady.

Tym razem niemiecki filmowiec postanowił skrytykować twórców ekranizacji komiksów. Dostało się Marvelowi oraz DC Movies. Według Emmericha produkcje na podstawie komiksów zrzynają z Dnia niepodległości.

Kiedy oglądałem filmy Marvela i DC to czułem "O Boże, to wygląda bardzo znajomo". Dlaczego Superman niszczy tak wiele budynków? Kiedyś Steven Spielberg mnie ostrzegał. Powiedział, że Dzień niepodległości będzie naśladowany przez innych filmowców, przez kolejne dwadzieścia lat. I miał rację. Mądry człowiek.

powiedział Roland Emmerich.

Emmerich wyznał także, że oferowano mu pracę przy tego typu produkcji. On sam jednak nie zdecydował się na to.

Na początku mojej kariery dostałem propozycję czy dwie na nakręcenie filmu tego rodzaju. Dorastałem w Niemczech i tam komiksy nie były aż tak popularne. Czuję, że chce tworzyć własne filmy i jestem dumny z realizowania swoich oryginalnych pomysłów. Nawet Dzień niepodległości: Odrodzenie jest na swój sposób oryginalny, jak na sequel ponieważ jest to kontynuacja historii.

zakończył Niemiec.

No cóż – teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać aż Emmerich zdecyduje się na skomentowanie rozczarowującego wyniku finansowego swojego nowego obrazu. Czyżby Marvelowi i DC dostało się jeszcze bardziej?

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…