Owsiak odchodzi z TVP i tworzy nowy kanał 0

Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) Jerzy Owsiak poinformował, że po 16 latach rozstaje się z TVP. Finał WOŚP w TVN.

W telewizji publicznej prowadził m.in. coroczne finały WOŚP oraz programy Kręcioła, Bezpieczne Wakacje oraz Róbta co chceta. Owsiak od września będzie tworzył kanał O.TV na platformie cyfrowej n, należącej do grupy ITI.

J. Owsiak podczas konferencji N / fot. Łukasz WidziszowskiJ. Owsiak podczas konferencji N / fot. Łukasz Widziszowski

W środę podczas konferencji prasowej poświęconej nowościom na platformie n zaprezentowano jeden z kilku planowanych kanałów, które pojawią się od września. Jest to kanał O.TV skierowany do osób w wieku 16-22 lat. Owsiak określił nowy kanał jako edukacyjno- społeczny z dużą dawką muzyki, m.in. z Przystanków Woodstock.

O.TV będzie związany z fundacją WOŚP oraz akcjami na rzecz medycyny dziecięcej, programami medycznymi, propagowaniem nauki zasad pierwszej pomocy.

Owsiak podkreślił, że w nowym kanale będzie mógł pokazać wszystko to, czego nie udało mu się pokazywać podczas 20-minutowego programu emitowanego co dwa tygodnie w TVP. Ma podpisaną umowę na realizację jeszcze trzech odcinków programu.

Dodał, że telewizja publiczna nie była zainteresowana m.in. materiałami o Przystanku Woodstock. Przypomniał także, iż w tym roku starł się z TVP o czas transmisji finału WOŚP.

Chciałem serdecznie podziękować Telewizji Polskiej za te 16 lat pracy. Powód mojego odejścia jest bardzo prosty. Jeżeli przez te wszystkie lata ma się program o 12.50, czyli w godzinach bardziej dla wagarowiczów niż dla normalnych ludzi, to nie ma o czym mówić. Od dłuższego czasu interweniowałem w tej sprawie. Nikt się do mnie nie odezwał. TVP ma wielkie możliwości. To przecież ona stworzyła finał WOŚP, ale jeżeli dobrze pamiętacie, podczas ostatniego poważnie starliśmy się o antenowy czas. Dowiadywałem się z mediów, że urwano mi kilka godzin, że mój program wypada. Ten rodzaj komunikacji jest bezsensowny. Może gdybym był młodszy, przygryzłbym wargi, ale w momencie, kiedy pojawiła się oferta z n, nie mogę z niej zrezygnować. Zbieraliśmy gadżety na licytację finału i od pana Mariusza Waltera otrzymaliśmy obraz. Przy okazji porozmawialiśmy chwilę. Spytał mnie, co robię. Powiedziałem, że to i to, a on, a gdzie to widać, ja na to, że mam 20 minut na antenie. Wtedy padła propozycja, żeby taki kanał otworzyć. Chciałbym też zaznaczyć, że zawsze w trakcie finału zapraszane były wszystkie media i nie chcę, aby to się zmieniło. Powiem trochę górnolotnie. Orkiestra to dzisiaj już trochę sprawa narodowa.

Jerzy Owsiak wypowiedział się też na temat administracji w TVP.

To pan Bosak jest twórcą tego przedsięwzięcia. Autor słynnego powiedzenia „więcej Janka niż Jurka”. Jest to najbardziej bezsensowna osoba na swoim miejscu. I to jest ta najgorsza chała, jaką telewizja publiczna ma. Ludzi niekompetentnych na górze, zawodowców na dole.

W rozmowie z dziennikarzami Owsiak powiedział, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji co do transmisji finałów WOŚP. Dodał jednak, że trwają na ten temat rozmowy z TVN. Zastrzegł, że decyzja o stworzeniu kanału O.TV nie była powiązana z decyzjami dotyczącymi transmisji finałów orkiestry w TVN. Ideałem byłoby, gdyby finał WOŚP był transmitowany przez różne stacje – dodał.

- Będziemy z zainteresowaniem obserwować nowy projekt Jerzego Owsiaka, którego doskonale znamy z TVP i darzymy ogromnym uznaniem i sympatią – powiedziała Aneta Wrona, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej. – Jesteśmy przekonani, że nie przeszkodzi to w dotrzymaniu wzajemnych deklaracji dotyczących 16-tego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, złożonych w styczniu bieżącego roku w naszym studiu na oczach milionów widzów.

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

BigGiantHead

Woodstock jest organizowany z pieniędzy Fundacji i jest zapisany pod "działania propagatorskie i informacyjne". Tak jak mówiłem, to wszystko jest w sprawozdaniach finansowych, wystarczy poświęcić 5 minut i do nich zajrzeć.

skunksior

uczciwi ludzie w polsce?….ech…..nie spotkałem jeszcze takiego,a juz troche chodze po tym świecie…..ale niech bedzie…ja osobiście nie lubie owsika (nie lubie jako osobe,bo to co robi na rzecz medycyny dzieciecej popieram)

skunksior

jakos mi trudno uwierzyc ze tak bardzo sie rozlicza z kazdej zlotówki…..a za co jest organizowany "Przystanek.."?

Tak,są jeszcze uczciwi ludzie w tym kraju skunksie,a Woodstock ma sponsorów.

BigGiantHead

Ja tylko dodam, że WOŚP chyba jako jedyna rozlicza się co do złotówki i umieszcza sprawozdania w internecie, aby każdy mógł je sprawdzić. Jest tam dosłownie wszystko, włącznie z rozpiską jaki sprzęt gdzie trafił. Więc przed powtarzaniem bzdur rozpowszechnianych przez Giertycha, Rydzyka etc. wypadałoby się ze sprawą dokładniej zapoznać.

A wzajemnie :D

Mort_Rainey

Straciłem do Ciebie szacunek w tej chwili.Wypowiadasz sie na temat o którym nie masz zielonego pojęcia:/

Do Skunksa:Renault i Hyundayi podarował fundacji samochody.Miedzy innymi dla Owsiaka i paru osób którzy kierują fundacją.Natomiast te wypasione duże Mercedesy którymi Pokojowy Patrol wozi sie po polsce ,ucząc pierwszej pomocy i rozdając defibrylatory zostały zakupione przez Pko i Western Union. Dotarło?

Co do finansów,poczytaj sobie to: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2nauczycieli…pierwszej pomocy;]

Pozdrawiam BGH :P

Proszę czekać…