Akira będzie szybki i wściekły

Wszystko wskazuje na to, że kinowa wersja słynnej mangi i anime, Akira, ma nowego reżysera. Jest nim ceniony twórca hollywoodzkich blockbusterów – Justin Lin.

Reżyser znany jest przede wszystkim ze stworzenia aż czterech odsłon słynnego cyklu Szybcy i wściekli (kolejno: Szybcy i wściekli: Tokio Drift, Szybko i wściekle oraz Szybcy i wściekli 5 i 6). W tym roku ukaże się najnowsza część Star Treka (W nieznane), w której krzesło reżysera również należy do Justina Lina.

MTMP Podcast informuje, że jego kolejnym projektem ma być kinowa wersja słynnej 6-tomowej mangi Akira. Jej filmowa adaptacja ma liczyć 3 części, a w całą produkcję zaangażowany jest sam Christopher Nolan. Skrypt historii napisał Marco J. Ramirez. Póki co wiadomo również, że projekt podporządkowany jest firmie produkcyjnej Appian Way, należącej do Leonarda DiCaprio.

Fabuła mangi oraz anime z 1988 opowiada o losach członka gangu motocyklowego, który poddany zostaje eksperymentom wojskowym. W ich wyniku staje się posiadaczem nadprzyrodzonych mocy, nad którymi do końca nie patrafi zapanować.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.