Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Minecraft trafi na ekrany kin 0

Kino coraz mocniej zalewane zostaje adaptacjami gier komputerowych. Już w tym roku na ekrany trafiły Angry Birds oraz Warcraft, a w grudniu swoją premierę będzie miał Assassin's Creed. Amerykańscy producenci nie musieli długo myśleć, aby zdecydować się na filmową adaptację najpopularniejszej gry od czasów Super Mario Bros.

Minecraft szturmuje ogólnoświatowy rynek – zabawki, odzież, konwenty, planszówki, spin-offy w formie gier przygodowych czy nawet Biblia ze screenami z gameplayów. Nie trzeba było długo czekać, żeby twórcy komputerowego oryginału zdecydowali przenieść swoje dzieło na ekrany kin. Znana jest już data premiery filmu – 24 maja 2019 roku. Informacja pochodzi z blogu deweloperskiej firmy Mojang, która w 2014 roku zakupiona została przez Microsoft za kwotę 2,5 mld $.

Według oficjalnego oświadczenia studia Warner Bros., które zajmie się przeniesieniem gry na język kina, produkcja ma być wyprodukowana w technice 3D oraz IMAX. O samej fabule nie jest wiadome praktycznie nic. Producent filmu, Roy Lee, powiedział jedynie:

[Mojang] może dać nam wgląd w ich nadchodzące projekty i aktualizacje, które my zamieścimy również w filmie. Widowisko i gra wydane zostaną wtedy w podobnym czasie. Równocześnie gra może czerpać z pomysłów, które my zastosujemy w filmie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…