Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun Sausage Party puszczony przez pomyłkę przed Gdzie jest Dory? 1

Gdzie jest Dory? bije rekordy popularności w amerykańskich kinach i zarabia wielkie pieniądze. Dzieci chcą ponownie wejść do świata Nemo i przeżyć jeszcze raz niezwykłą przygodę z ulubionymi bohaterami Pixara.

Z tym tytułem wiąże się jednak niezwykle nieprzyjemne – przynajmniej z perspektywy rodzica – wydarzenie, do którego doszło w jednym z kalifornijskich kin. Jak to zwykle bywa, tuż przed seansem filmu wyemitowano porcję zwiastunów nadchodzących produkcji. Wiadomo, normalna rzecz która nikogo nie dziwi, ani nie bulwersuje. Sprawa jednak robi się poważna, kiedy jedna z zapowiedzi nie jest przeznaczona do widzów, którzy akurat przebywają w sali. A tak było właśnie w tym przypadku.

Przed seansem Gdzie jest Dory? kino puściło zwiastun animacji Sausage Party, która jest przeznaczona dla widzów dorosłych. Pełno w niej niejednoznacznych scen, przemocy i wulgaryzmów. Wystarczy chociażby przypomnieć małe marchewki skazane na śmierć czy scenę wyjętą prosto z Szeregowca Ryana. Oczywiście kino przeprosiło za tę nieszczęsną pomyłkę, jednak dzieciaki już miały okazję zobaczyć nieprzyzwoity zwiastun animacji.

Całość skomentował również Seth Rogen na swoim Twitterze. Jest on jednym z producentów, a także aktorów którzy użyczają głosu postaci. Poniżej przypominany Wam również zapowiedź, która wywołała tyle kontrowersji.


Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

nathalie 2016-06-30

Przeprosiny przeprosinami, ale odzobaczyć się już nie da. Duża wpadka.

Bluejohn_26 nathalie 2016-06-30

@nathalie Oj tam, przesadzają jak zwykle. Zwiastun nie jest, aż tak drastyczny. Razić może jedynie język, który faktycznie jest za ostry dla dzieci, a poza tym nie ma tu nic czego dotychczas by nie widziały w kreskówkach puszczanych w TV.

Proszę czekać…