Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kim są rodzice Rey z Przebudzenia mocy? 0

Pochodzenie Rey, głównej bohaterki widowiska Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, to jedna z największych tajemnic filmu. Fani od miesięcy spekulują na temat tego kim są rodzice dziewczyny. Niektórzy twierdzili, że Rey może być córką Jyn Erso, czyli postaci którą ujrzymy w spin-offie gwiezdnej sagi, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Ostatecznie te plotki zostały szybko zdementowane. Dzięki temu narodziły się oczywiście kolejne spekulacje. I są one całkiem interesujące i możliwe, że także prawdziwe. A wszystko za sprawą Iaina McCaiga, człowieka który pracował przy projektach koncepcyjnych, który pracował przy Przebudzeniu mocy. Miał także wkład w scenariusz do siódmego epizodu, który przygotował wraz z George’m Lucasem. Koniec końców ich tekst nie został zaakceptowany przez Walta Disneya, jednak możliwe że niektóre z pomysłów J.J. Abrams i spółka wykorzystali.

McCaig wziął udział w konferencji na konferencji Art and Industry of Imagination, gdzie powiedział kilka słów na ten temat. Z jego słów wynika, że pierwsze pomysły mają początki jeszcze w produkcji Gwiezdne wojny: Mroczne widmo. Ponoć sam Qui-Gon Jin grany przez Liama Neesona miał mieć romans Shmi Skywalker, matką Anakina Skywalkera. Całkiem możliwe, że właśnie to było jedną z inspiracji dla Abramsa, Kasdana i Arndta.

Dodatkowo McCaig wypowiedział się na temat wczesnej wersji scenariusza do solowego filmu o Hanie Solo. Jego autorem jest Lawrence Kasdan. Według niego jest to nie tylko najlepszy skrypt w świecie Gwiezdnych wojen, ale jeden z najlepszych w ogóle tekstów w historii.

Wracając jednak do Rey i kolejnego epizodu Gwiezdnych wojen. Możliwe, że już w ósmej części dowiemy się kim tak naprawdę jest dziewczyna i kim są jej rodzice. Premiera Star Wars: Episode VIII w grudniu 2018.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asmodeusz 2017-12-12

Nie ma to jak orginalna trylogia I postac luka oraz jego ojca darth vadera teraz juz za zbyt wiele powstaje histori do tego wszystkiego

Urbino 2017-12-11

Mam tylko nadzieję, że nie zrobią z niej córki Luka, chociaż pomysł z jego kuzynką brzmi jeszcze bardziej idiotycznie. Może sobie nawet być córką Lei, chociaż wolałabym coś bardziej skomplikowanego i co tak nie angażuje Skywalkerów, co za dużo to niezdrowo. Chociaż jednak jako odpowiedź nasuwa się kuzynka, ale ze strony stryja, wnuczka czy ktoś taki. To też tłumaczy zażyłość z Leią. Tyle że stryj zdaje się nie miał dzieci, a przynajmniej nie było o nich mowy.

Proszę czekać…