http://vimeo.com/mironkundzicz

Winterbottom plus trzy 0

Colin Firth, Hope Davis i Catherine Keener wystąpią w nowym projekcie Michaela Winterbottoma, Genova.

Zdjęcia, z pełną obsadą, mają się rozpocząć pod koniec czerwca we włoskiej Genui. Następnie przeniosą się do Bostonu, a postprodukcja będzie się odbywać w Wielkiej Brytanii.

Catherine Keener w filmie Być jak John Malkovich 1999Catherine Keener w filmie Być jak John Malkovich 1999

Producentem jest Andrew Eaton (Droga do Guantanamo), dla Revolution Films, wytwórni jego i Winterbottoma (24 Hour Party People), a współproducentami będą FilmFour, U.K. Film Council i Aramid Entertainment.

Na ekranie wystąpią też Willa Holland (Życie na fali) i Perla Haney-Jardine (Dark Water – Fatum).

Autorami scenariuszu są Winterbottom i Laurence Coriat. Ta dwójka pracowała wcześniej przy A Mighty Heart i Wonderland.

Film zapowiadany jest jako horror i będzie opowiadał historię dwóch amerykańskich dziewczyn, które razem ze swoim ojcem, Brytyjczykiem przenoszą się do Włoch, po śmierci ich matki.

Colin Firth urodził się w Grayshott. Ma na koncie występy w filmach Valmont, Angielski pacjent, Zakochany Szekspir, Dziennik Bridget Jones czy To właśnie miłość. Zdobył Broadcasting Press Guild Award i RTS Television Award.

Hope Davis pochodzi z New Jersey. Można ją było oglądać w filmach Linia życia, Schmidt, Prognoza na życie, Kumple na zabój czy Dowód. Była nominowana do Złotego Globa i zdobyła Nagrodę Krytyków Filmowych z Seattle.

Pochodząca z Miami Catherine Keener, znana jest widzom z obrazów Gdyby ściany mogły mówić, Co z oczu, to z serca, Być jak John Malkovich, 40-letni prawiczek czy Capote. Była dwukrotnie nominowana do Oscara. Poza tym zdobyła dwukrotnie Chlotrudis Award i Golden Satellite Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…