Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Scarlett Johansson najbardziej dochodową aktorką w historii 2

Nie ulega wątpliwości, że Scarlett Johansson jest jedną z największych kobiecych gwiazd w Hollywood. Wielka popularność zyskana dzięki produkcjom Marvela sprawiła, że stała się ona rozpoznawalna na całym świecie.

fot. materiały promocyjne

Występ w ostatnim widowisku należącym do filmowego uniwersum Marvela – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów sprawił, iż mająca duńskie korzenie aktorka została najbardziej dochodową aktorką w historii amerykańskiego box office’u. Obecnie produkcje z jej udziałem mają na koncie ponad 3,3 mln dolarów. Do tej pory numerem jeden wśród kobiet była Cameron Diaz, której pierwszą lokatę zapewniła seria "Shrek", w której użyczała głosu Księżniczce Fionie.

Wynik Scarlett Johansson sprawia, iż zajmuje ona miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu najbardziej dochodowych aktorów i aktorek. Liderem tego zestawienia jest Harrison Ford, który w ubiegłym roku zagrał w widowisku Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy. Oczywiście obraz ten był absolutnym hitem i pobił wiele rekordów. Już niebawem pozycja lidera może ulec zmianie.

Na drugiej lokacie plasuje się bowiem kolega Johansson z filmowego uniwersum Marvela – Samuel L. Jackson. Do Forda traci "jedyne" 200 mln dolarów. Ta różnica może zostać zniwelowana już niebawem. Do kin wchodzi bowiem kolejna superprodukcja z aktorem – Tarzan: Legenda.

Jeśli jesteś fanami tego typu zestawień to kliknijcie tutaj. Znajdziecie tam pełne zestawienie najbardziej dochodowym aktorów i aktorek.

Źrodło: Box Office Mojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…