Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

J.K. Rowling ukończyła scenariusz do Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 1

Jesteście spragnieni magii? J.K. Rowling już niedługo oczaruje Was kolejnymi historiami ze świata czarodziei.

Ostatni film z cyklu o Harrym Potterze ukazał się 5 lat temu. Wszyscy fani, którzy myśleli wtedy, że już więcej nie trafią do magicznego świata nastoletniego czarodzieja mogą być mile zaskoczeni – na początku czerwca swoją przedpremierę miała sztuka napisana przez J.K. Rowling, Harry Potter and the Cursed Child, a już na 19 grudnia zaplanowano światową premierę produkcji Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Akcja filmu osadzona będzie 70 lat przed trafieniem Harry’ego, Hermiony i Rona do Hogwardu. Od pewnego czasu wiadomo, że widowisko rozpocznie nową, kinową trylogię, umiejscowioną w uniwersum nastoletniego czarodzieja. Dziś wiemy również, iż J.K. Rowling ukończyła prace nad scenariuszem do kontynuacji Fantastycznych zwierząt.

David Yates, który wyreżyserował cztery ostatnie filmy o Harry Potterze, piastuje to samo stanowisko również w nachodzącym filmie z cyklu. Na początku tego tygodnia spacerował po czerwonym dywanie w trakcie przedpremiery jego najnowszego widowiska – Tarzan: Legenda, który wczorajszego dnia miał swoją światową premierę. Na YouTubie pojawił się filmik z tej uroczystości, ukazujący Yatesa wypowiadającego się o J.K. Rowling, pracy współpracy z pisarką oraz o samej kontynuacji Fantastycznych zwierząt.

Zrealizowaliśmy pierwszy [scenariusz], ona zrobiła drugi, a w planach ma trzeci. Nikt nie był tak zachwycony jak teraz, gdy mamy wgląd na materiały czy później, kiedy film trafi na ekrany kin. Adaptując którąś z książek, zawsze musieliśmy pominąć fragmenty, których stanowczo nie chcieliśmy pomijać, ponieważ nie współgrały one z ogólną koncepcją filmu lub całe widowisko byłoby zwyczajnie za długie. Teraz będzie to czysta Jo [Rowling], od początku do końca.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczynają się w 1926 roku, gdy Newt Scamander kończy dokumentować i kompletować wszystkie magiczne stwory. Przybywa do Nowego Jorku i zatrzymuje się w nim na krótki postój. Wtedy No-Maj (amerykańskie określenie na Mugola) Jacob podkrada się do jego magicznych bagaży i nieumyślenie uwalnia niektóre z fantastycznych bestii. Oznacza to zagrożenia zarówno dla świata czarodziei, jak i Mugoli.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć mają zostać trylogią, a ich kolejne części mają mieć swoją premierę w roku 2018 i 2020.

Oto cały wywiad z Davidem Yatesem:

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…