Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ultra HD Blu-ray sprzedaje się lepiej niż Blu-ray 1

Tuż przed premierą filmów na nośniach Ultra HD Blu-ray, było sporo obaw co do tego czy poradzi on sobie na rynku. Jak na razie niezbyt wielki wybór filmów oraz wysoka cena mogły odstraszać potencjalnych klientów. Jak się okazuje rzeczywistość okazała się zbyt zgoła inna.

fot. materiały promocyjne

Filmy na nośnikach Ultra HD Blu-ray zaliczyły znakomity start, który przewyższa produkcje na płytach Blu-ray. Nowy format od marca do czerwca sprzedał się w liczbie 228 tysięcy. Dla porównania w 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy na rynku pojawiły się filmy na płytach Blu-ray, sprzedano tylko 57 tysięcy tytułów na starszym formacie.

Do tej pory dystrybutorzy wydali 45 filmów na Ultra HD. Do końca roku ma już ich być sto. W sprzedaży pojawiły się między innymi Marsjanin, Mad Max: Na drodze gniewu, San Andreas, LEGO Przygoda oraz Piotruś. Wyprawa do Nibylandii.

Niestety dla fanów nowych technologii w Polsce, które wciąż prą do przodu, nie mamy dobrych wieści. Wciąż nie podano informacji na temat wejścia nośników Ultra HD Blu-ray do naszego kraju. Pod tym względem zostajemy w tyle. Tego typu filmy można już kupować w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy nawet Czechach.

Źrodło: bluray.com.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…