Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix porozumiał się ze stacją CW 1

Wreszcie możemy napisać o tym oficjalnie. Netflix i stacja CW doszły do porozumienia dotyczącego współpracy pomiędzy obiema firmami.

fot. materiały promocyjne

AKTUALIZACJA

W dniu wczorajszym poprosiliśmy Netflix o komentarz dotyczący tego wydarzenia. Niestety nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, ale mamy zapewnienie, że Netflix chce, aby wszędzie oferta była podobna. Nieważne czy chodzi o Polskę, Niemcy czy Stany Zjednoczone.

Netflix dąży do tego, aby oferta firmy była globalna, tj. na każdym rynku widzowie mieli dostęp do tych samych produkcji. Polski katalog od momentu udostępnienia usługi w naszym kraju rozszerzył się wielokrotnie, a każdego dnia do serwisu trafiają kolejne tytuły. Jeśli seriale stacji CW trafią do polskiej wersji Netfliksa – na pewno będziemy o tym informować.

powiedział nam przedstawiciel Netfliksa.

Zapytaliśmy także o to jak wyglądają sprawy związane z umowami licencyjnymi. Niektóre z produkcji dostępnych w stacji CW są emitowane także w Polsce na innych kanałach. Niestety w tej kwestii nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele.

Netflix nie udostępnia takich informacji w inny sposób, niż w oficjalnych oświadczeniach. Jeśli takie oświadczenie się pojawi, na pewno będziemy o tym informować.


Obecnie w bibliotece amerykańskiej platformy znajdowały się między innymi takie tytuły jak Flash (niestety w polskiej wersji Netflksa ten serial nie jest dostępny) czy Arrow. Teraz Netflix będzie miał wyłączność na streamowanie seriali stacji CW. Także tych nowych. Warto przypomnieć, że zbliżają się premiery takich produkcji jak No Tomorrow, Frequency czy Riverdale.

Warto również dodać, że dzięki nowej umowie, na platformie seriale będą pojawiły się już osiem dni po premierze finałowego odcinka produkcji emitowanych w stacji CW. Tak, więc teraz fani Flasha czy Supergirl (serial został przeniesiony do stacji CW), którzy płacą abonament w Netfliksie, będą czekali zaledwie kilka dni na kolejny sezon.

Niestety na ten moment nie wiadomo jak będzie wyglądała sprawa z polską wersją Netfliksa. Jak doskonale wiemy, w grę wchodzą różnego rodzaju umowy licencyjne, które mogą sprawić, że niektóre seriale na platformie w naszym kraju nie będą dostępne. Skontaktowaliśmy się już jednak z Netfliksem w tej sprawie, aby dopytać o tę kwestię. Liczymy, że już niebawem otrzymamy odpowiedź.

Źrodło: The Tracking Board / własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…