Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Muzyczno-filmowe lato na dziedzińcu 0

Filmy muzyczne to gatunek wyjątkowy, który od wielu dekad porywa widzów na całym świecie. świetną muzyką, wspaniały kreacjami i wielkimi emocjami. 17 lipca rozpocznie się w Warszawie pod patronatem KINA KC oraz SOLOPANU „MUZYCZNO – FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU”.

fot. materiały promocyjne

Zostaną zaprezentowane zarówno biografie słynnych muzyków, filmy taneczne jaki i kultowe filmy muzyczne znakomitych reżyserów. W programie 8 filmowych hitów: Buena Vista Social Club, Tango, Idol, Leonard Cohen: I'm Your Man, Berlin Calling, Rize, Piano Blues i Wieczna miłość. Początek projekcji w każdą niedzielę zawsze o 21:30.

Muzyczno – filmowe lato na dziedzińcu rozpocznie przejmujący dokument Wima Wendersa Buena Vista Social Club poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali koncerty w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym filmu jest fantastyczny koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.

Jako drugi zostanie zaprezentowany najsłynniejszy film Carlosa Saury Tango, w którym reżyser oddaje hołd tangu – tańcu gestów i namiętności. W programie znalazły się również filmy: kultowy Idol, w reż. Todda Haynsa z młodym Ewanem McGregor w roli głównej, dokument Liana Lunsona: Leonard Cohen: I'm Your Man, który jest szczerym i intymnym portretem wyjątkowego artysty.

Klubowe nocne życie w Berlinie pokażemy w niezwykle rytmicznym filmie Hannesa Stöhra – Berlin Calling. Widzów oszołomimy wizualnie filmem Rize Davida La Chapelle, melomanom zaś proponujemy dokument Clinta Eastwooda „Piano Blues” z wywiadami, jakich reżyserowi udzielili: Ray Charles, Dave Brubeck, dr John i Marcia Ball.

Obrazem zamykającym „Muzyczno – filmowe lato na dziedzińcu” będzie biograficzna opowieść o życiu Ludwiga van Beethovena Wieczna miłość , w reż. Bernarda Rose. Pokazy filmów organizowane w ramach przeglądu „Muzyczno – filmowe lato na dziedzińcu” odbywać się będą w każdą niedzielę od 17 lipca do 04 września, na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego (ul. Nowy Świat 6/12), w gmachu którego mieści się Kino KC. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. W przypadku niepogody, projekcje zostaną przeniesione do sali Kina KC.

Kalendarz projekcji:

17.07 – Buena Vista Social Club, reż. Wim Wenders

24.07 – Tango, reż. Carlos Saura

31.07 – Idol, reż. Todd Haynes

07.08 – Leonard Cohen: I'm Your Man, reż. Lian Lunson

14.08 – Berlin Calling, reż. Hannes Stöhr

21.08 – Piano Blues, reż. Clint Eastwood

28.08 –Rize, David La Chapelle

04.09 – Wieczna miłość, reż. Bernard Rose

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…