Po prostu kocham kino :)

Pokémon GO - niesłychana popularność nowej gry Nintendo 1

Pamiętacie Pokémony? Oprócz serialu, a później i filmów, japońskie zwierzątka ukryte w pokebollach skradały serca dzieci na całym świecie również pod postacią przeróżnych gadżetów. Czy to możliwe, że pokemonowe szaleństwo wróciło?

Szczyt popularności japońskiej animacji już dawno za nami, jednak Nintendo postanowiło odświeżyć naszą pamięć. Teraz każdy z nas ma szansę odkryć oraz schwytać Pokémony – wszędzie dookoła. Wystarczy ubrać buty, wyjść na zewnątrz i zacząć odkrywać świat z Pokémon GO – oczywiście z zainstalowaną wcześniej aplikacją. Każdy gracz dołącza do jednej z trzech drużyn, które ze sobą rywalizują. Z resztą zobaczcie sami zwiastun gry:

Szacuje się, że sukces nowej gry już teraz zwiększył rynkową wartość Nintendo o jakieś 7,5 miliarda dolarów, co jest niesamowitym wynikiem. Pokémon GO pojawiło się do tej pory na trzech rynkach: USA, Australii oraz Nowej Zelandii, ale już teraz głośno jest o niej na całym świecie. Wg pewnych badań marketingowych gra została zainstalowana na 5% wszystkich amerykańskich smartfonów na Androidzie.

Na razie nie wiadomo, kiedy Pokémon GO oficjalnie pojawi się w Europie. Niektóre głosy mówią, że będzie to już w tym tygodniu. Aplikacja wylądowała już w amerykańskim AppStorze na pierwszym miejscu wśród darmowych pobrań, wyprzedzając tym samym m.in. Snapchata i Messengera.

Jak długo Pokémon GO będzie się cieszył tak ogromnym powodzeniem? Czy powstaną podobne gry, w których konieczne będzie ruszenie się z domu?

Źrodło: http://www.theverge.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

CervantesPL 2016-07-11

Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy, to że jest szansa że ludzie zaczną z domu wychodzić.

Proszę czekać…