Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

NASA odpowiedziała na pytanie czy Pokemon Go działa w kosmosie 0

Pokemony znowu są na topie. Świat ponownie oszalał na punkcie małych stworków, po tym jak Nintendo stworzyło całkiem nową grę – Pokemon Go.

Aplikacja umożliwiająca łapanie Pokemonów za pomocą telefonu bije rekordy popularności. Firma Nintendo dzięki temu zmusiła ludzi do wyjścia z domu, ponieważ to właśnie tam można znaleźć kolejne stworki do kolekcji. Niektórzy zaczęli się już zastanawiać czy aplikacja będzie działała na przykład w kosmosie. Czy w tak odległym miejscu jak Stacja Kosmiczna będzie można znaleźć inne Pokemony, których tutaj, na Ziemi nie można złapać?
Z odpowiedzią przyszła oczywiście NASA. Oto jak brzmi komunikat amerykańskiej agencji programu lotów kosmicznych.

Niestety astronauci nie mogą grać w tę grę. Na Stacji Kosmicznej jest mała liczba dostępnych smartfonów. Są one przeznaczone do badań naukowych, a nie użytku osobistego. Dodatkowo smartfony oraz inne urządzenia mobilne, takie jak tablety nie posiadają połączenia z internetem.

No cóż, pewnie to oświadczenie jest dla niektórzy użytkowników Pokemon Go rozczarowujące. Ale z drugiej strony, jesli w kosmosie byłyby stworki niedostępne u nas na Ziemi, to jaki miałoby to sens? Poniżej jeszcze kilka zdjęć od NASA :)Źrodło: The Verge

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…