Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Warner Bros. ukarane za płacenie YouTuberom 0

W mediach pojawiła się informacja o karze nałożonej na Warner Bros. Dlaczego? Otóż, wytwórnia płaciła pieniądze znanym twórcom filmów na Youtube za pozytywne recenzje gier, które zostały przez nią stworzone.

fot. materiały prasowe

Cała sytuacja została wzięta na celownik Federalnej Komisji Handlu. YouTuberzy mieli otrzymywać nie tylko możliwość przedpremierowego grania w najnowsze gry od Warner Bros., ale także wynagrodzenie. Oczywiście nie byłoby z tym żadnego problemu, gdyby nie jeden mały, aczkolwiek bardzo ważny szczegółów. Firma nie życzyła sobie, aby poszczególni twórcy filmów zaznaczali, że ich programy są sponsorowane.

Konsumenci mają prawo wiedzieć czy dostarczana przez recenzenta opinia jest ich własną, czy może została opłacona. Firmy takie jak Warner Brothers muszą być szczerze w swojej kampanii z klientami.

powiedziała dyrektora Federalnej Komisji Handlu, Jessica Rich.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 2014 roku. Wówczas Warner Bros. zapłaciło za pozytywne recenzje gry Śródziemie: Cień Mordoru. Jak na ironię produkcja okazała się sukcesem i zgarnęła kilka nagród, między innym tytuł gry roku na Game Developers Choice Awards.

Na razie kara nałożona na Warner Bros. nie jest zbyt krzywdząca. Federalna Komisja Handlu pouczyła i zakazała dalszego praktykowania opłacania recenzentów. Niestety na światło dzienne nie wyszła lista osób działających na Youtube, którzy brali udział w tym procederze. Mówi się jednak, że zamieszany był w to jeden z najpopularniejszych komentatorów gier komputerowych w sieci – PewDiePie. Jego konto posiada ponad 46 mln subskrypcji.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…