Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

John McTiernan w ostrych słowach o Mad Maksie i Kapitanie Ameryka 0

John McTiernan jest obecnie trochę zapomnianym reżyserem, jednak w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dał światu wiele kultowych pozycji. Wystarczy przypomnieć takie tytuły jak Szklana pułapka, Predator, Polowanie na Czerwony Październik czy Bohater ostatniej akcji. W niedawnym wywiadzie, którego udzielił francuskiemu magazynowi "Premiere", w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat obecnego stanu rzeczy w Hollywood.

fot. materiały prasowe

Dostało się wielkim hitom takim jak seria "Kapitan Ameryka" czy Mad Max: Na drodze gniewu. Film George'a Millera nazwał korporacyjnym produktem. Na tym jednak nie koniec. Stwierdził, że obecnie filmy rozrywkowe robione są przez faszystów, dla których nie liczy się historia a zysk.

Dzieciaki oglądając filmy powinny utożsamiać się z bohaterem. Ekranizacje komiksów to zwykły biznes. Nie mogę takich rzeczy oglądać. Wkurzam się już po krótkiej chwili. Kult amerykańskiego hiper maskulinizmu jest jedną z najgorszych rzeczy jak przydarzyła się światu w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Setki tysięcy ludzi zginęło z powodu tej głupiej iluzji. Więc moje pytanie brzmi – jak można dzisiaj oglądać takie filmy jak Kapitan Ameryka?

powiedział John McTiernan.

Za przykład kina, które powinno powstawać w Hollywood, reżyser podał oscarową Operację Argo. Według niego jest to obraz pozbawiony chłodu i arogancji, która podobno wylewa się z komiksowych ekranizacji. Ciężko brać te słowa na poważnie, tym bardziej jeśli przyjrzymy się twórczości McTiernana. Ciekawe co na ten "hiper maskulinizm" powiedziałby Major Alan "Dutch" Schaeffer z filmu Predator?

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…