Koniec zdjęć do Sztuki kochania 0

W poniedziałek, 11 lipca zakończyły się zdjęcia do nowego filmu ekipy odpowiedzialnej za sukces Bogów. Sztuka kochania opowiada historię Michaliny Wisłockiej oraz jej trudnej drogi do wydania bestsellerowego „podręcznika o miłości”.

Film wyreżyserowała Maria Sadowska, scenariusz napisał Krzysztof Rak, a za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński..

Lubię opowiadać historie, które mówią o czymś więcej, zagłębiają się w problemy społeczne. Michalina Wisłocka była bardzo silną kobietą, która nie bała się stawić czoła konserwatywnym dygnitarzom i dzięki swojej wiedzy i umiejętnością osiągnęła upragniony cel. To nie jest film o walce kobiet z męskim światem, ale o tym jak zmieniała się świadomość całego społeczeństwa“ – opowiada o filmie Maria

W główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego.

Rola jest brawurowa, Michalina Wisłocka jest legendą polskiej seksuologii, która bez pardonu weszła do polskich sypialni i zrobiła w nich porządek. Jej „Sztukę kochania“ czytałam już jako dziecko z wypiekami na twarzy. – przyznaje odtwórczyni głównej roli.

Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, a w postać jej przyjaciółki, Wandy – Justyna Wasilewska, aktorka znana ze sceny warszawskiego Teatru Rozmaitości. W filmie występują również Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Premiera kinowa planowana jest na 27 stycznia 2017 r.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…