Rekordowe 400 milionów dolarów 0

I udało się! Piraci z Karaibów: Na krańcu świata ustanowili nowy rekord globalnego otwarcia, osiągając bezprecedensowy wynik 401 milionów dolarów po pierwszych sześciu dniach wyświetlania.

Tym samym pobito należący do trzeciego Spidermana rekord sześciodniowego otwarcia, który utrzymywał się dotychczas na poziomie 382 milionów dolarów. W międzynarodowym box-office trzecia część Piratów biła rekordy od Japonii po Rosję. Film osiągnął rekordowe wyniki także w Korei, Hiszpanii, na Tajwanie oraz w Holandii. Piraci z Karaibów: Na krańcu świata ustanowili również nowe rekordy otwarcia studia Disneya w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Australii. A przed Piratami wciąż jeszcze podbój Indii i Chin.

Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata 2007Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata 2007

Komentując ten wyśmienity wynik, szef marketingu Disneya – Mark Zoradi, powiedział: Wiedzieliśmy, że publiczność na całym świecie z wielką niecierpliwością czekała, by zobaczyć Johnny?ego Deppa i resztę fantastycznych Piratów, ale tak żywiołowa reakcja widzów na całym globie jest naprawdę niesamowita.

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata mają teraz zaszczyt nosić miano największego otwarcia w historii kina, a my jesteśmy niewiarygodnie dumni z tego osiągnięcia. To zasługa wybitnych twórców stojących przed i za kamerą. Jerry Bruckheimer, Gore Verbinski i ich wyjątkowy zespół wraz z Tedem Elliottem i Terrym Rossio udowodnili, że są niezastąpioną receptą na sukces. Piraci królowali na 29 tysiącach ekranów na całym świecie i stali się 54 filmem studia Disneya, który w międzynarodowym rankingu osiągnął status 100 milionów dolarów na otwarciu.

Informacja prasowa

Big Bang PR

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…