Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

David Ayer opowiada o Legionie Samobójców [SPOILERY!] 0

Mimo iż premiera Legionu Samobójców jest coraz bliżej, to nadal nie znamy zbyt wielu konkretnych szczegółów dotyczących fabuły. Jednakże podczas niedawnej wizyty w Toronto, David Ayer wypowiedział się na temat szczegółów widowiska.

Pierwsza rzecz, która może zainteresować fanów, to fakt, że głównym przeciwnikiem najprawdopodobniej będzie Adversary. Co ciekawe, nie ma o nim zbyt wielu informacji, nawet w universum komiksowym. Wiadomo, że jest przeciwnikiem Supermana, jego ludzkie alter ego nazywa się Cary Richards, a wśród jego umiejętności są super siła i latanie. Co ciekawe Adversary ma też mnóstwo innych mocy, które jednak objawiają się tylko wtedy gdy są naprawdę potrzebne.

Adversary na kartach komiksu

Innym wrogiem Legionu, który może się okazać nawet groźniejszy, będzie Enchantress. W komiksach ten pseudonim nosiła June Moone, która zawsze po wypowiedzeniu konkretnej frazy mogła zmieniać się w potężną Enchantress. Była ona zarówno superbohaterką, jak i również superzłoczyńcą.

Enchantress z komiksu kontra Enchantress z filmu

Ayer wyjawił też szczegóły sceny, w której bohaterowie omawiają zagrożenie, jakim jest Adversary. I wydaje się, że Adversary w universum filmowym DC, nie będzie miał wiele wspólnego ze swoim komiksowym odpowiednikiem…

Jeśli boicie się spoilerów, możecie sobie odpuścić czytanie na dalszej części newsa.

Ta scena toczy się pod koniec pierwszego aktu filmu, kiedy już Legion zostaje wysłany na misję. Nikt im jednak dokładnie nie tłumaczy, z czym będą walczyć. Stojąc w deszczu, Deadshot (Will Smith) zaczyna dyskusję z Flagiem (Joel Kinnaman). "Ty wiesz, w co się pakujemy?" pyta Deadshot. "Mówię wam to, co jest potrzebne w misji. Wiesz, że posiadam starego Forda Pick-Up? Nie wszystko jest ważne" odpowiada Flag. W momencie lekkomyślności, Harley do nich podchodzi i wciska się między nich "Cześć chłopaki, co tam? Mała Randka?" mówi z uśmiechem. Deadshot ją ignoruje i wraca do dyskusji z Flagiem, mówiąc "Musisz powiedzieć reszcie. Muszą wiedzieć, w co się pakujemy". Okazuje się, że na miejscu katastrofy Deadshot znalazł akta, które naprowadziły go na to, z czym będą walczyć. "Trzy dni temu, w stacji metra pojawił się tajemniczy byt. Najpierw wysłano policjantów, zginęli. Potem wysłano armię. Też zginęli" tłumaczy Flag. "Wysłano więc mnie i kobietę o… niezwykłych umiejętnościach. Czarownicę. Brakowało jej tylko miotły i czarnego kota. Nikt nie mógł się do tego zbliżyć, oprócz niej. Plan był prosty, ona podchodzi do bestii z materiałem wybuchowym, podkłada bestii pod nogi, detonujemy, a potem wracamy do Waszyngtonu najbliższym samolotem. Jak się pewnie domyślacie, nie wyszło". Znając te szczegóły, Boomerang (Jai Courtney) stwierdza wprost: Legion będzie polował na Enchantress, oraz na bestię z metra. "Nikt nie jest zmartwiony faktem, że będziemy walczyć z czarownicą i olbrzymią bestią?" pyta. Potem Legion wkracza do pobliskiego baru, żeby przemyśleć, jaki jest następny krok.

David Ayer opowiada scenę z nadchodzącego filmu

Budzi to całkiem sporo pytań odnośnie do fabuły widowiska oraz poszczególnych postaci. W jakim stopniu Adversary będzie wierny swojemu komiksowemu odpowiednikowi? A jak będzie z Enchantress? I gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce dla wątku Jokera i Batmana?

Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymamy 5 Sierpnia, kiedy Legion Samobójców w końcu pojawi się w kinach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…