na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Kolejna ekranizacja mitu o Herkulesie 0

Studio Millenium Films (300) chce wyprodukować swoją wersję opowieści o Herkulesie.

Kadr z disneyowskiego Herkulesa 1997Kadr z disneyowskiego Herkulesa 1997

Mity i świat starożytny okazują się być nadal na topie, a twórcy filmowi dalej sięgają do czasów antycznych i czerpią z nich tematy na kolejne produkcje.

Studio Millenium Films, które ostatnio nakarmiło nas dramatem wojennym 300, postanowiło zająć się produkcją filmu o greckim herosie – Herkulesie.

Producenci zdają sobie sprawę, iż obrazów o tym najsłynniejszym z greckich bohaterów powstało tak wiele, że muszą nakręcić coś zupełnie innego i porywającego.

Scenariusz pisze Sean Hood (Kruk IV, Halloween: Powrót, Cube 2). Na temat reżysera i fabuły nie wiadomo nic, twórcy bowiem chcą widzów zaskoczyć.

Krytycy amerykańscy już zapowiadają filmowi sukces kasowy twierdząc, że ludzie zechcą zobaczyć, co jeszcze potrafi Millenium Films po sukcesie 300.

Filmów czy seriali o Herkulesie (a właściwie o Heraklesie) powstało wiele, a na pewno najwięcej jeśli chodzi o greckich bohaterów.

Bohatera grali m.in. Kevin Sorbo w serialu Herkules a także w kilku filmach pełnometrażowych, Paul Telfer w filmie telewizyjnym z 2005 roku Herkules, Tate Donovan (głos w animacji Disneya Herkules) a także Arnold Schwarzenegger, który zagrał nietypowego herosa, gdyż twórcy przenieśli go do współczesnego Nowego Jorku (Herkules w Nowym Jorku).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

no jesli zrobia to na wzor 300 to bedzie niezle :) meskie kino ;) z wynioslymi dialogami,efektami i bijatyka ;) piekna rzecz :)

Anita_Nowakowska

Ojejq, Heekules one more time. Tak jak sądzą krytycy chyba tylko myśl o 300 i ciekawość jak zostanie ostatecznie zrobiony może skusić do obejrzenia tego filmu. Przynajmniej do chwili zobaczenia trailera, on może rozwiać wątpliwości.

Proszę czekać…