Rian Johnson zdradził ważną rzecz dotyczącą Star Wars: Episode VIII

fot. materiały prasowe

Na ostatnim Star Wars Celebration dowiedzieliśmy się bardzo ważnej rzeczy dotyczącej Star Wars: Episode VIII. O co może chodzić?

W jednym z wywiadów, reżyser widowiska Rian Johnson odpowiedział na pytanie, które nurtowało fanów od bardzo dawna. Kiedy rozpocznie się akcja filmu? Jak doskonale wiemy, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy zakończyło się niemałym cliffhangerem, w którym Rey spotkała Luke’a Skywalkera. Oczywiście wzbudziło to wiele pytań, ale i kontrowersji.

Fani zastanawiali się jaką drogą pójdą twórcy i czy kolejny film zostanie wznowiony w momencie, w którym zakończyło się Przebudzenie mocy, czy może zostanie zachowana tradycja i akcja będzie miała miejsce jakiś czas po wydarzeniach, które ujrzeliśmy w widowisku J.J. Abramsa. W swojej wypowiedzi Rian Johnson rozwiał wszelkie wątpliwości.

Po raz pierwszy w historii Gwiezdnych wojen, film rozpocznie się w momencie, w którym zakończył poprzedni. Praca przy tej produkcji była niesamowitym doświadczeniem na wielu płaszczyznach. Przychodzisz tutaj z uczuciem głębokiej nostalgii, a później uświadamiasz sobie, że jesteś tego częścią.

powiedział reżyser.

Johnson został również pochwalony przez Kathleen Kennedy, która powiedziała że oglądanie tego jak pracuje to czysta przyjemność. Porównała go w tym aspekcie do samego Stevena Spielberga.

Z pewnością decyzje twórców i producentów, aby po raz pierwszy w historii w ten sposób zacząć film są w pewien sposób kontrowersyjnie i podzielą fanów. A Wy po której stronie jesteście?

Źrodło: ComicBookMovie


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)