Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Przesłuchania, tortury, dwa zabójstwa oraz samobójstwo w Kinie Praha! 0

Spędzasz lato w mieście i zastanawiasz się, co zrobić z wolnym czasem? W ramach letniego wydarzenia w kinie Praha, raz jeszcze będziesz miał okazję zobaczyć kinowe hity na wielkim ekranie! W tym tygodniu: Panie Dulskie, Karbala, Eisenstein w Meksyku, a w czwartek retransmisja przedstawienia operowego 'Tosca'.

Znudziły Wam się dotychczasowe rozrywki? Nie przejmujcie się! Podczas 3. edycji Praskiego Lata Filmowego będziecie mieli okazję raz jeszcze zobaczyć kinowe hity ostatnich miesięcy! W programie rodzime produkcje, oscarowe tytuły i filmy iskrzące od świetnych kreacji aktorskich – wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.

A już w najbliższy czwartek, w ramach 3. sezonu Letnich Retransmisji będzie można zobaczyć słynną Toscę Giacomo Pucciniego. Zbiegły więzień polityczny, pełen radości życia malarz, zazdrosna śpiewaczka, bezwzględny i lubieżny szef policji, a do tego przesłuchania, tortury, dwa zabójstwa oraz samobójstwo.

Retransmisja przedstawienia operowego Tosca w najbliższy czwartek, o godz. 19:00! Zobacz też pełen repertuar tegorocznych retransmisji: (kliknij tutaj)

Kadr z przedstawienia operowego Tosca Giacomo Pucciniego.

Poruszająca wizja uczuciowego spełnienia – Tak, o najnowszym filmie Tomasza Wasilewskiego Zjednoczone Stany Miłości, mówią krytycy. My zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz aktorkami Magdaleną Cielecką i Martą Nieradkiewicz, w piątek 29 lipca, o godz. 19:00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji! Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika Polityka, autor książki ReżyserzyJanusz Wróblewski.

Kadr z filmu Zjednoczone Stany Miłości, fot. Oleg Mutu.

Z kolei w ramach letniego wydarzenia pn. 3. Praskie Lato Filmowe, które jest wakacyjnym przeglądem filmowym będącym retrospektywą najlepszych premier ostatnich miesięcy będziecie mogli w tym tygodniu zobaczyć Panie Dulskie, Karbalę i Eisenstein w Meksyku.

Kino Praha zaprasza codziennie, przez całe wakacje do 31 sierpnia, po godz. 21:00. Cena biletów: 10 zł.

Więcej informacji na www.kinopraha.pl

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…