Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Making a Murderer powróci na Netflixa w nowym sezonie 0

Netflix po raz kolejny nie zawodzi fanów. W ubiegły piątek wyemitowało rewelacyjny serial Stranger Things, a dziś upewnia miłośników kryminalnych historii w fakcie, że drugi sezon Making a Murderer powstanie definitywnie.

Nowy sezon popularnego serialu dokumentalnego opowiadać ma o aresztowaniu, procesie i późniejszym skazaniu Stevena Avery’ego. Został on uznany winnym zamordowania Teresy Halbach, miejscowej fotografki. Wraz z nim skazany został jego nastoletni bratanek, Brendan Dassey.

Netflix informuje, że tym razem perspektywa opowiadanej historii zostanie skrajnie obiektywna. Twórcy postarają się tak nakreślić wizerunek Avery’ego i Dassey’a, by widz do końca zadawał sobie pytanie, czy obaj mężczyźni nie znaleźli się po prostu w złym miejscu o złej porze.

Avery po raz pierwszy skazany został w 1985 roku za napaść na tle seksualnym. Po odbyciu 18 lat pozbawienia wolności badania DNA wykazały, że mężczyzna był niewinny. Następnie w 2005 roku skazano go za wspomniane morderstwo. Making a Murderer ukaże policjantów z Manitowoc County jako nieudolną, skorą do pomyłek i świadomie okrutną grupę funkcjonariuszy. W serialu ujawnione zostaną dowody wskazujące manipulację prawników oraz prawdziwy film, na którym nastoletni Dassey wygląda, jakby został zmuszony do przyznania się do fikcyjnych zarzutów.

Póki co nie wiadomo, kiedy serial trafi na Netflixa ani z ilu odcinków będzie się składał.

Źrodło: theverge.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…