Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Twórcy remake'u Van Helsinga inspirują się Mad Maxem 0

Mawiają, że naśladownictwo to najlepsza forma pochwały. Zważywszy więc na fakt, iż Mad Max: Na drodze gniewu okazało się nie lada sukcesem, trudno się dziwić, że inni próbują uczyć się od mistrza.

Jak wiadomo, Universal pracuje nad swoim uniwersum potworów, a jednym z filmów który ma się w nim pojawić, jest remake Van Helsinga. Wiemy, że reżyserem filmu jest Eric Heisserer, który ostatnio pracował przy scenariuszu nowej wersji Mumii. Możecie też kojarzyć jego skrypt do Horroru Kiedy gasną światła którego jest współautorem, a którą to produkcje właśnie możecie obejrzeć w kinach.

Podczas niedawnego tour reklamującego film, Heisserer wypowiedział się na temat wstępnych prac nad Van Helsingiem.

Jest bardzo wcześnie by móc powiedzieć coś konkretnego, ale bardzo ważną inspiracją jest dla nas nowy Mad Max

Eric Heisserer o remake’u Van Helsinga

Van Helsing ma długą historię w kinie. Od horrorów, po komedie. Ostatni film o jego przygodach wyszedł w 2004 roku i spotkał się z mieszanym przyjęciem krytyków. Nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat tonu na jaki postawią twórcy nowego filmu, ale Heisserer wypowiedział się na temat wizji całego universum.

Prace są bardzo wczesne. Na tym etapie po prostu staramy się napisać jak najlepszy film i mieć pewność, że daje radę jako samodzielna całość, bez martwienia się o połączenie go z innymi filmami. Jeden może być bardziej komediowy, inny może być przygodowy, a jeszcze inny to będzie horror z krwi i kości. Wiecie, o co chodzi. A wtedy, obserwując jak projekty ewoluują, zaczynamy rozmawiać, co możemy zrobić, żeby te nasze historie dawały wrażenie, że są w jednym świecie.

Eric Heisserer o budowaniu Universum Potworów Universala

Nie mamy, póki żadnych informacji na temat premiery filmu o Van Helsingu. Obecnie główne zamysły studia tkwią na etapie przygotowania nowej Mumii, więc na konkrety musimy trochę poczekać…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…