Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

W Polsce zatrzymano właściciela serwisu KickassTorrents 1

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w dniu dzisiejszym ogłosił, iż doszło do zatrzymania 30-letniego Ukraińca, Artema Waulina, właściciela niezwykle popularnej strony internetowej z torrentami – Kickass Torrents (KAT).

Co ciekawe do zatrzymania doszło w naszym kraju. Teraz rząd Stanów Zjednoczonych liczy, że pomiędzy oboma krajami dojdzie do porozumienia i szybkiej ekstradycji Artema Waulina. USA chce, aby Ukrainiec był sądzony na amerykańskim kontynencie.

Waulinowi zostaną postawione zarzuty kierowania największą stroną z nielegalnymi materiałami, która naraziła twórców na straty sięgające ponad miliard dolarów. Uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, korzystał on z serwerów ulokowanych w wielu krajach na świecie, gdzie przenosił domeny w momencie rozpoczęcia przeciwko niemu postępowania. Został aresztowany w Polsce, dowodzi to że cyberprzestępca może uciekać, ale nie uchroni się przed sprawiedliwością.

ogłosił Leslie Caldwell, zastępca prokuratora generalnego.

Kickass Torrents jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron na świecie! Szacuje się, że co miesiąc na stronę wchodzi nawet 50 mln użytkowników. Taki wynik daje jej miejsce 69 miejsce w zestawieniu najbardziej popularnych serwisów. Przeciwko Ukraińcowi od dawna toczą się w Stanach Zjednoczonych postępowania. Jego konto bankowe oraz adresy internetowe zostały zajęte.

Źrodło: Verge

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…