Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Finał Niezgodnej będzie miał premierę w telewizji? 1

Dwie pierwsze części "Niezgodnej", które powstały na podstawie powieści autorstwa Veroniki Roth, były umiarkowanymi sukcesami. Każda z nich zarobiła w Stanach Zjednoczonych grubo ponad sto milionów dolarów. Całkiem inaczej wygląda sprawa z trzecią częścią, która nosi tytuł Wierna.

fot. materiały prasowe

Film debiutował w kinach, w marcu i okazał się być finansową klapą. W amerykańskich kinach zarobił raptem 66 mln dolarów. Jeśli dorzucimy do tego wyniku, kwotę zarobioną przez Wierną na rynkach zewnętrznych, to okaże się, że na jej koncie uzbierało się niespełna 180 mln dolarów. Jest to wynik o ponad 100 mln mniejszy od dwóch poprzednich odsłon.

Taki stan rzecz dał do myślenia włodarzom studia Lionsgate. Według Variety chcą oni, aby premiera finałowej części sagi – The Divergent Series: Ascendant była filmem telewizyjnym. Tak, więc produkcja nie będzie miała premiery w kinach. Lionsgate chce obniżyć do minimum wydatki na produkcję filmu. Zdjęcia miały wystartować jeszcze tego lata, ale wydaje się, że na ten moment jest to niemożliwe.

Trwają negocjacje i są one na razie w początkowej fazie. Pierwotnie The Divergent Series: Ascendant miał wejść do kin w czerwcu 2017 roku. Wygląda na to, że tę datę i tytuł należy wykreślić z kalendarza przyszłorocznych premier kinowych. Tym bardziej, że obecnie projekt ten nazywany jest niezależnym finałem kinowej serii, który trafi bezpośrednio do telewizji.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Rob 2016-07-21

Bezsensu niech już zakończą całość w kinie, aniżeli by mieli zmieniać obsadę na jakiś aktorów telewizyjnych. Tzn nie żebym miał coś do aktorów tv, ale lepiej by mi się jednak oglądało te same twarze, które widziałem od 1 części.

Proszę czekać…