Kirsten Dunst wyreżyseruje adaptację powieści Sylvii Plath 0

Kirsten Dunst pojawi się za kamerą! Adaptacja powieści The Bell Jar Sylvi Plath będzie jej reżyserskim debiutem. W filmie pojawi się Dakota Fanning, a scenariusz napisze sama reżyserka wraz z Nellie Kim.

Jedyna powieść, jaką napisała Plath (wydana pod pseudonimem Victoria Lucas) długo była ulubioną pozycją nastolatków i studentów na całym świecie. Plath, która zmagała się z depresją przez całe swoje życie, popełniła samobójstwo w 1963 roku w wieku 30 lat. The Bell Jar nie został opublikowany w Stanach Zjednoczonych przez osiem lat, spełniając wolę jej matki oraz męża, poety Teda Hughesa. Książka została już adaptowana w 1979 roku przez Larry’ego Peerca, a w roli głównej pojawiła się Marilyn Hassett.

Fanning zagra Esther Greenwood, młodą kobietę, której choroba psychiczna jest uważana za odzwierciedlenie zmagań samej Plath. Dunst rozpocznie produkcję na początku przyszłego roku. Zapewne jest to odzwierciedlenie fascynacji po wcześniejszym projekcie, w którym wzięła udział – filmie Sofii Coppoli Przekleństwo niewinności.

Źrodło: indiewire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…