Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ogromny pomnik Kapitana Ameryki na Comic-Conie 1

W tym roku Kapitan Ameryka kończy 75 lat. Oczywiście Marvel postanowił celebrować tę rocznicę. Na Comic-Conie w San Diego pojawił się wielki posąg z superbohaterem.

fot. materiały prasowe

Statua mierzy trzynaście stóp. Fani, którzy zawitają na największym konwencie miłośników komiksów na całym świecie, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurą Kapitana Ameryki. Poniżej prezentujemy Wam fotografie owego posągu.

Kapitan Ameryka został stworzony przez Jacka Kirby’ego i Joe Simona. Pierwszy zeszyt z przygodami tego superbohatera zadebiutował w roku 1941. Jest to on uosobieniem patriotyzmu i potęgi militarnej Stanów Zjednoczonych. Swoje nadludzkie umiejętności zdobył po zażyciu serum superżołnierza. Kapitan Ameryka do walki używa specjalnej tarczy stworzonej z vibranium. Do tego najważniejsyzch rywali należą Red Skull, Taskmaster, Baron Zemo, Crossbones, Karl Stryker oraz reszta członków organizacji HYDRA.

Kapitan Ameryka wielokrotnie pojawiał się na ekranach kin. Oczywiście największą popularność zyskał dzięki filmowego uniwersum Marvela. W superbohatera wciela się Chris Evans.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…