Ogromny pomnik Kapitana Ameryki na Comic-Conie

fot. materiały prasowe

W tym roku Kapitan Ameryka kończy 75 lat. Oczywiście Marvel postanowił celebrować tę rocznicę. Na Comic-Conie w San Diego pojawił się wielki posąg z superbohaterem.

Statua mierzy trzynaście stóp. Fani, którzy zawitają na największym konwencie miłośników komiksów na całym świecie, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurą Kapitana Ameryki. Poniżej prezentujemy Wam fotografie owego posągu.

Kapitan Ameryka został stworzony przez Jacka Kirby’ego i Joe Simona. Pierwszy zeszyt z przygodami tego superbohatera zadebiutował w roku 1941. Jest to on uosobieniem patriotyzmu i potęgi militarnej Stanów Zjednoczonych. Swoje nadludzkie umiejętności zdobył po zażyciu serum superżołnierza. Kapitan Ameryka do walki używa specjalnej tarczy stworzonej z vibranium. Do tego najważniejsyzch rywali należą Red Skull, Taskmaster, Baron Zemo, Crossbones, Karl Stryker oraz reszta członków organizacji HYDRA.

Kapitan Ameryka wielokrotnie pojawiał się na ekranach kin. Oczywiście największą popularność zyskał dzięki filmowego uniwersum Marvela. W superbohatera wciela się Chris Evans.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)